Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

01 marca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przyjmowanie Uchodźców w ostatnich dniach, składane dary i ofertę pomocy. Nasz dom pełni rolę punku doraźnej pomocy na dzień lub dwa z noclegami i wyżywieniem, aby po przejściu granicy Uchodźcy mogli nabrać sił do dalszej drogi i poszukania miejsca pobytu w Polsce lub w innym kraju Europy. Potrzebujemy do tego zadania sztabu ludzi (wolontariuszy) w prowadzeniu domu rekolekcyjnego w tym kryzysowym czasie.

Potrzebni są panowie do pełnienia roli nocnego portiera. Panie do roli dyżurnej recepcjonistki w ciągu dnia i na sprzątanie budynku. Potrzebni są dyżurni pod telefonem lekarze i pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Potrzebujemy dyspozycyjnych kierowców z busami do przewożenia osób. Dziś po każdej Mszy świętej rada sołecka będzie prowadzić zapisy do wolontariatu na wymienione funkcje. Zwracam się z prośbą szczególnie do Panów Rejonowych, Chórzystów, Zelatorów róż męskich, Strażaków, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich i Sióstr z róż różańcowych o pomoc w realizowaniu tego trudnego zadania i poszukaniu osób na wymienione stanowiska. Szkolenie do poszczególnych zadań zostanie przeprowadzone w najbliższym czasie o czym poinformujemy zgłaszających się wolontariuszy.

Gdyby ktoś dysponował wolnym mieszkaniem, pokojem i chciał przyjąć Uchodźców pod swój dach, to proszę zgłosić to do zakrystii kościoła w Niechobrzu lub przez email parafii z podaniem ilości osób i czasu na jaki może ich przyjąć.

Dziś w czasie każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach w Polsce organizowana jest zbiórka pieniędzy na Caritas organizującą pomoc Uchodźcom na przejściu granicznym. Bóg zapłać wszystkich, którzy odpowiedzieli na apel niedzielny i już dokonali przelewu na pomoc dla Uchodźców w naszych ośrodku. Gdyby ktoś chciał przekazać przelewem ofiarę na przyjęcie Uchodźców u nas w domu rekolekcyjnym to nr konta dostępny jest w ogłoszeniu na naszych stronach w Internecie i w gablocie a także na wystawionych blankietach bankowych na stoliku z tyłu kościoła:

Dom Rekolekcyjny w Niechobrzu nr konta: 05 9163 0009 2001 0006 5461 0005 Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, z dopiskiem DAR DLA UCHODZCÓW.