Kancelaria parafialna

Od najbliższego tygodnia będzie czynna w poniedziałki i środy od 19.00 do 20.00.
Sprawy pilne, tematy do omówinia i protokoły przedślubne proszę zgłaszać przez e-mail parafii

Protokoły przedślubne ślubne prosimy rejestrować przez e-mail (duszpasterzeniechobrz@gmail.com) lub telefonicznie (178718005) umawiając się na spotkanie z księdzem proboszczem.

Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

 

Wymagane dokumenty kancelaryjne w sprawach:

 

Sakramentu chrztu

  1. Akt urodzenia dziecka
  2. Zaświadczenia od chrzestnych, dopuszczające przez ich proboszczów do pełnienia godności ojca/matki chrzestnej
  3. Jeżeli kandydat do chrztu nie należy do naszej parafii, należy przynieść od swojego proboszcza zgodę na chrzest poza parafią

Chrzty w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11:30.

 

Sakramentu małżeństwa

  1. Dokument tożsamości
  2. Świadectwo chrztu św. (z datą wystawienia do 6 m-cy) i bierzmowania
  3. Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej
  4. Zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych z potwierdzeniem odbytych rozmów indywidualnych w poradni rodzinnej
  5. Spisane nazwiska i adresy świadków
  6. W przypadku wdowieństwa lub unieważnienia wcześniejszego małżeństwa należy dostarczyć akt zgonu współmałżonka lub akt nieważności sakramentu małżeństwa.

Po zebraniu dokumentów należy umówić się na spisanie protokołu przedślubnego z księdzem proboszczem drogą e-mailową (duszpasterzeniechobrz@gmail.com) lub telefonicznie (17 87 18 005,
tel. kom. 537 318 538 ). Protokół należy spisać nie później niż 3 m-ce przed umówioną datą ślubu. Po spisaniu protokołu przedmałżeńskiego w kancelarii parafialnej należy niezwłocznie zgłosić zamiar zawarcia małżeństwa konkordatowego w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Na drugie spotkanie poprzedzające zawarcie sakramentu należy donieść:

  1. Dokument potwierdzający wygłoszenie zapowiedzi
  2. Dokument potwierdzający dwie spowiedzi przedślubne (raz na trzy miesiące przed ślubem i drugi raz w dniu ślubu; mieszkający ze sobą pod jednym adresem trwając w przeszkodzie sakramentalnej korzystają ze spowiedzi tylko raz w dzień ślubu)

Ceremonia ślubu:
– narzeczeni mogą wybrać sobie z rytuału ślubnego czytania i wyznaczyć osoby do pełnienia tej funkcji
– przed ceremonią należy przynieść do zakrystii obrączki ślubne
– świadkowie przynoszą dokumenty tożsamości

 

Obrzędu pogrzebu

  1. Dokument Urzędu Stanu Cywilnego przeznaczony dla administracji cmentarza
  2. Notka o osobie zmarłej (mąż/żona, wiek, dzietność, funkcja, przyczyna zgonu, życie sakramentalne,

dobre wspomnienie o zmarłym)

Po zgłoszeniu pogrzebu poinformujemy parafian w czasie najbliższej Mszy św. przez ogłoszenie z modlitwą i włączeniem dzwonów.

Ciało przywozimy do kościoła pół godziny przed Mszą św. żałobną, gromadząc się wcześniej na wspólny różaniec i zamawianie intencji pogrzebowych. Po odprawionej Mszy  odprowadzamy ciało zmarłego/ej na cmentarz.

Pogrzeby odbywają się od poniedziałku do soboty o godzinie 14.00 (w porze zimowej) lub 16.00 (w porze letniej). Intencje od uczestników pogrzebu  wpisujemy do Księgi Intencji w zakrystii przed pogrzebem. Część intencji zostanie przekazana poza parafię. Lista ofiarodawców zostanie wywieszona na tablicach ogłoszeń, na naszej stronie oraz na Facebooku. Uwaga! Nie odczytujemy intencji w czasie ceremonii pogrzebowych. W najbliższą niedzielę w ogłoszeniach wspominamy o zmarłej osobie zapraszając wiernych do solidarności w modlitwie i bliskości wobec rodziny pogrążonej w żałobie.