OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 Niedziela Zwykła   (28.06.26r.)

 

  1. Komunikat Biskupa Rzeszowskiego:
Dn. 24 czerwca 2026 r. Ojciec Święty Leon XIV mianował bp. Krzysztofa Chudzio, biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej, biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej (biskup koadiutor pomaga biskupowi diecezjalnemu w zarządzaniu diecezją, a w momencie zakończenia posługi przez biskupa diecezjalnego, zostaje jego następcą). Serdecznie polecam modlitwom wszystkich diecezjan osobę bp. Krzysztofa Chudzio i jego służbę w naszej diecezji, a także całą wspólnotę diecezji rzeszowskiej. Szczególnie proszę o modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  1. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele naszej parafii a zwłaszcza za ostatnią składkę inwestycyjną.
  2. Bóg zapłać Panu Januszowi za prace przy podłodze i poręczach obok naszych organów oraz za dobrą wycenę wykonanych prac.
  3. Dziękujemy rodzinom za zasilenie funduszu na sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, na nowy tydzień prosimy o wpłatę w zakrystii lub przelewem (nr 16 9163 0009 2001 0006 5461 0001 w tytule przelewu „sprzątanie”) rodziny: Lib, Rzepka, Majka, Zieliński, Sforst, Rębisz, Rzeszutek, Mesek, Ciebiera i Bieniek.
  4. W poniedziałek 29.06. Uroczystość ŚŚ. Apostołów – Piotra i Pawła. W naszym kościele msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na tzw. „Świętopietrze”.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
W I piątek zapraszamy na spowiedź od godz. 17:00. Zapraszamy do spowiedzi wszystkich, którzy chcą z czystym sercem przeżyć zbliżające się uroczystości odpustowe. Adoracja nocna w kaplicy Domu Rekolekcyjnego od godz. 21:00 – 6:20.
W I sobotę kapłani udadzą się do chorych od godz. 8:30. Także w sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które przed odpustem odbędzie się po mszy św. wieczornej a tajemnice różańcowe będziemy odmawiać w Parku Maryjnym.
  1. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota będzie przeżywać odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Porządek mszy świętych – niedzielny. Homilie odpustowe wygłosi nasz rodak ks. Sławomir Zych a podczas uroczystej sumy odpustowej o godz. 11:30 swój Jubileusz 50-cio lecia kapłaństwa będzie obchodził także nasz rodak, ks. Tadeusz Pieniążek.
Zapraszamy parafian do uczestnictwa w sumie odpustowej. Do feretronu św. Franciszka prosimy czterech panów z Róż Różańcowych, a do feretronu MBNP prosimy tradycyjnie panie z Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach.
  1. Dzień po odpuście, 06.07. (poniedziałek) zawita do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Przemyska. Pielgrzymi przybędą ok. godz. 18:30. W ciągu dnia odwiedzą parafian kwatermistrzowie grup pielgrzymkowych szukając noclegów dla pielgrzymów. Przyjmijmy ich gościnnie jak co roku. W domu rekolekcyjnym będziemy gościć obsługę pielgrzymki. O przygotowanie kolacji prosimy niezawodne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
We wtorek rano o godz. 7:00 msza św. pielgrzymkowa pod przewodnictwem abpa Adama Szala, Metropolity przemyskiego. Po śniadaniu pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę.
  1. O wykonanie wieńca żniwnego na święto Matki Bożej Zielnej i Dożynki Gminne prosimy parafian z rejonów: Pana Rogowskiego, Pana Kalandyka i Pana Kasprzyka.
  2. Rozpoczęły się wakacje, także i my jako kapłani będziemy korzystać z tego czasu podczas urlopu, prowadzenia grup wakacyjnych czy rekolekcji. W łączności z naszą parafią będziemy sprawować intencje mszalne wyznaczone na poszczególne dni, zapowiadane i omadlane w naszej świątyni.
  3. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna tylko w ŚRODY po nowennie (od godz.19:00). W sprawach nagłych i pilnych potrzebach jesteśmy do dyspozycji po mszach świętych.
  4. Ogłoszenie GOKOM
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz znacznym wzrostem zużycia wody zwracamy się z apelem o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody przeznaczonej do spożycia. Apelujemy o zaprzestanie wykorzystywania wody do celów innych niż sanitarno-bytowe, w szczególności do zaprzestania podlewania ogrodów i trawników, napełniania basenów, mycia pojazdów oraz innych czynności powodujących nadmierne zużycie wody. W ostatni weekend średnie dobowe zużycie wody wzrosło aż o 42 %! Dalsze nadmierne zużycie wody może spowodować ograniczenie ciśnienia w sieci, pogorszenie jakości wody a w skrajnych przypadkach czasowe przerwy w dostawie wody. Liczymy na państwa zrozumienie i odpowiedzialność.

 

Wszystkim naszym parafianom oraz przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.