- Dziś rozpoczynamy Adwent – nowy rok liturgiczny. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie do przeżywania liturgii Mszy Świętej. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku przy gazetach. Po Mszy Świętej będzie losowanie serduszka z upominkiem dla jednego dziecka. W poniedziałek dzieci otrzymają plansze, a od wtorku codziennie naklejki. Dzieci, które wypełnią całą planszę otrzymają nagrody na zakończenie rorat. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
- Pod gazetami na półce są wyłożone torby Miłosierdzia. Zachęcamy, aby je napełnić produktami potrzebnymi do przygotowania świąt i złożyć w Izdebce Matki Bożej przed świętami. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
- Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Kalandyk, Kalandyk, Wilk, Szałkiewicz, Chmiel, Chmiel, Pelczar.
- W I czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej porannej do Mszy Świętej wieczornej.
- Dzieci przygotowujące się do I komunii otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej w czwartek na Mszy Świętej wieczornej.
- Grupa modlitewna „Krąg Biblijny” ma spotkanie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali kominkowej pod plebanią. Czas spotkania to jedna godzina. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do głębszego zrozumienia treści słowa na niedziele.
- W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
- W I sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.30.
- Po Mszy świętej wieczornej w I sobotę Nabożeństwo Fatimskie i Wieczór Uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
- W przyszłą niedzielę 5 grudnia, modlitwą i ofiarą do puszek po każdej Mszy Świętej będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie.
- Wigilijne świece są do nabycia: mała 6 zł, duża 15 zł wyłożone są na stoliku pod figurą Świętego Józefa, przy wejściu do zakrystii. Ofiary prosimy składać do skarbony Caritas znajdującej się przy świecach.
- Opłatki na stół wigilijny pobłogosławimy w przyszłą niedzielę po rannej Mszy Świętej. Panów Rejonowych prosimy o odebranie opłatków dla swoich rejonów. Ofiary składane z racji przyjęcia opłatków są przeznaczone na ogrzewanie, oświetlenie i inwestycje parafialne.
- Pan Józef Pieniążek został mianowany nowym rejonowym i zastąpi pana Wiesława Miguta, natomiast pan Adam Sowa jako nowy rejonowy zastąpi śp. pana Kazimierza Orłosia.
- Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 6 zł. Są również nowe numery bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”. Od przyszłej niedzieli 5 grudnia cena jednego egzemplarza gazety „Niedziela” wzrasta do 8 zł.
- Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa po zakończeniu Mszy Świętej.
- W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Roman Bartusik, lat 61; śp. Bronisława Kuś, lat 67 i śp. Józefa Szczepek, lat 100. Pogrzeb śp. Józefy Szczepek odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o godz. 14.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.
Kategorie: AktualnościOgłoszenia parafialne