Ogłoszenia parafialne Niedziela – XVII zwykła 28.07.2024

27 lipca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Niedziela – XVII zwykła 28.07.2024

1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w tym czasie, a w także do modlitwy za Ojczyznę z okazji przypadających w sierpniu rocznic patriotycznych.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na sobotę rano prosimy rodziny do posprzątania w kapicy w domu rekolekcyjnym i w kościele: Siorek, Bartusik, Łuczyk, Ryndak, Ziobro, Całka, Potok, Strzyż, Wróbel, Surówka.
  3. Bóg zapłać za modlitwy, ofiarowane cierpienia i pomoc materialną składaną w ręce Maryi na odnowę wnętrza naszego kościoła. Trwa wymiana instalacji elektrycznej, przygotowanie materiału pod balustrady i słupy oraz kładziony jest granit w dolnej lewej nawie kościoła. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski i wyjedna nagrodę wszystkim zaangażowanym czynnie w to dzieło.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w kaplicy domu rekolekcyjnego po Mszy świętej porannej przez cały dzień. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kościoła na adorację grupy Intronizacyjnej o godz. 17.00. Msza w kościele o 18.00.
  5. W czwartek (1 sierpnia) przypada 80-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu módlmy się w intencji Ojczyzny oraz za poległych powstańców.
  6. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przez ranną i wieczorną Mszą w kościele. W tym dniu możemy zyskać Odpust zupełny „Porciunkuli” pod zwykłymi warunkami.
  7. W I sobotę sakramentalne nawiedzenie chorych od 8.30.
  8. W I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po Mszy świętej porannej.
  9. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia br., wyruszy 47. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Rozpocznie się ona od celebracji Eucharystii na Placu Farnym w Rzeszowie o godz. 6.30.
  10. Automobil Klub Rzeszowski informuje o zamknięciu dróg na górnym Niechobrzu w dniu 8 sierpnia w godz. 14.30-2100. Mapa zawieszona jest w gablocie przy dzwonnicy.