Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła – 28 września 2014 r.

27 września 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:

- Wiącek

- Skalniak

- Tobiasz

- Szura

- Bober

- Gołaś

2. Za 2 tygodnie 12 X w niedzielę rozpoczniemy katechezę przedmałżeńską dla młodzieży. Odbywać się ona będzie po mszy wieczornej o godz. 17:30. Zapraszamy młodzież, która ukończyła 18 lat. Wiemy jak dzisiaj małżeństwa są kruche oraz ile mają problemów. Lepiej dla przyszłości małżeństwa jest uczestniczyć w takiej katechezie wcześniej, niż dopiero tuż przed zawarciem małżeństwa.

3. We czwartek Towarzystwo imienia św. Brata Alberta będzie w naszej parafii zbierać płody rolne dla kuchni ubogich w Rzeszowie. Samochód zbierający te produkty zacznie od Ronda na Górze o godz. 9:00 i tradycyjnymi drogami będzie zjeżdżał na Dół. Towarzystwo prosi o wsparcie.

4. We środę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. W tygodniu będą one po mszy św. zaś w niedzielę przed mszą św. wieczorną o godz. 16:30. Od środy msza święta wieczorna będzie o godz. 17:00. Tradycyjnie zapraszamy na różaniec róże różańcowe do adoracji wg numeru róży i daty. Całe róże, a nie tylko delegatki. Komu szkodzi zapach świecy, niech zostanie w ławce, ale niech przyjdzie na nabożeństwo. Dzieci i młodzież przychodzą wg stałego porządku:

Pn – kl. I i II szkoły podstawowej

Wt – kl. III i IV szkoły podstawowej

Śr – kl. V i VI szkoły podstawowej

Czw – kl. I gimnazjum

Pt – kl. II i III gimnazjum

Sb – inna młodzież szkolna, ponadgimnazjalna

5. W tym tygodniu I czwartek, piatek i sobota miesiąca. We czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po mszy św. Spowiadamy codziennie przed mszami rano i wieczorem, a w I piątek już od godz. 16:00.

6. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę o godz. 8:30.

7. W sobotę rozpoczynamy nasz franciszkański odpust. Rano o godz. 7:00 msza św. z kazaniem dla starszych i chorych. Wcześniej możliwość spowiedzi. O godz. 16:00 spowiedź dla chętnych. O godz. 17:00 msza św. a po niej różaniec na dróżkach. W niedzielę msze św. jak zwykle o 7:30, 9:30, 11:20 i 16:30. Kazanie będzie głosił ks. dr Andrzej Widak, dyrektor studium organistowskiego w Rzeszowie.

8. Siostra drygentka chóru zaprasza mężczyzn na pierwsze spotkanie we środę po mszy nabożeństwie o godz. 18:00.

9. Msze św. gregoriańskie za śp. Annę Kwasek rozpoczną się 1 października w parafii Tylawa.

10. W całej diecezji dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na katolickie Radio Via. Po mszach św. będą więc stać ministranci z puszkami.

11. Intencje mszalne.