Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 2.04.2017 r.

  01 kwietnia 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 2.04.2017 r.

 

  1. (730) Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  2. (930) Zapowiedzi.
  3. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: STOCHLA, PIETRANOWICZ, JAROSZ, ZIOBRO, WILUSZ, JAKSAN, RAŁOWSKI, JAWOREK
  4. W tym tygodniu I Czwartek i Piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do 2100.
  5. W piątek Droga Krzyżowa pod Krzyż Milenijny. Jej organizatorem jest Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu i nasza Parafia. Uczestniczyć w niej będą i rozważania prowadzić wszystkie sołectwa naszej Gminy. Najpierw będzie uroczysta Msza Święta o godz. 1800, a potem Droga Krzyżowa, gdyż przed Mszą Świętą jej nie będzie. Tak samo nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 2000. Organizatorzy zapewniają transport prywatny. Można zabrać ze sobą lampiony lub latarki.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 1800 rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej. O godz. 1630 Gorzkie Żale, a po nich Msza Święta. Prosimy nie tylko o udział, ale też o podporządkowanie się poleceniom zabezpieczających teren i drogę. Miejsca na parkingach zastawny tym, co przyjeżdżają spoza naszej parafii. We czwartek będziemy ustawiać dekorację do Misterium Męki Pańskiej. O pomoc prosimy mężczyzn z Rejonu Panów: Janusza Kalandyk i Wiesława Kalandyk, tych którzy mają wolne przed południem. Potrzeba ok 10 mężczyzn, a prace rozpoczynamy o 800.
  1. Do adoracji na Gorzkich Żalach prosimy męską różę św. Michała Archanioła.
  2. Poświęcenie palm w niedzielę Palmową odbędzie się na Mszach o godz. 930 i 1120.
  3. We najbliższą środę 5.04. spowiedź wielkopostno-rekolekcyjna w naszej parafii. O godz. 830 będzie Msza Święta recytowana, a od godz. 900-1200 oraz 1500-1800 (z przerwami). Nie zostawiajmy tego osobistego spotkania się z Chrystusem przebaczającym na późniejsze dni. W sobotę będzie spowiedź w Zabierzowie.
  4. Kto chciałby posłuchać nauk rekolekcyjnych dla wszystkich wygłoszonych w naszej parafii, gdyż nie mógł wziąć udziału w rekolekcjach, można to uczynić wchodząc na kanał parafialny na portalu youtube.pl. A tak na marginesie pytanie” Czy ktoś z was zachęcał kogoś do udziału w rekolekcjach? Hasło roku brzmi: „Idźcie i głoście!”