06 lipca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XIV zwykła 7.07.2024

 

 

  1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, dziś przypada również liturgiczne wspomnienie bł. Rodziny Ulmów. Bóg zapłać Abp Adamowi Szalowi – naszemu Metropolicie za przewodniczenie Liturgii i uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej parafii. Bóg zapłać ks. dr Witoldowi Burdzie za przybliżenie w homilii patronów dnia dzisiejszego. Pielgrzymom życzymy, aby szczęśliwie dotarli na Jasną Górę i wyprosili łaski z pątniczego szlaku także dla nas. Nie będzie Mszy św. dziś o 9.30 ze względu na wejście pielgrzymów z okolicznych parafii. Okazja do spowiedzi godzinę przed sumą od 10.30. Sumie o 11.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Tadeusz Kochanowicz-nasz rodak, tegoroczny Jubilat. Nie będzie również Mszy św. o godz. 14.30. Mamy okazję by uroczyście przeżyć nasz odpust w czasie tych dwóch Liturgii.
  2. Bóg zapłać Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkim goszczącym pielgrzymów w swoich domach za opiekę kulinarną nad pielgrzymami i serdeczne ugoszczenie.
  3. Dziękujemy osobom z rejonu p. Kasprzyka za prace przy Sanktuarium w ubiegłym tygodniu. Od jutra zaczynamy prace przy malowaniu kościoła. Zapraszam wszystkich malarzy z parafii do wspólnego podjęcia pracy dla Matki Bożej. Prace zaczynamy od 00 rano. Dla każdego, kto chce poświęcić swój czas i dać trochę swojego wysiłku będzie co robić.
  4. Mamy projekt balustrady i słupów w okładzinie dębu do naszego Sanktuarium. Potrzebujemy drzewa dębowego do wykonania zadania. Gdyby ktoś chciał oddać Matce Bożej deski dębowe lub dęba do ścięcia prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na sobotę rano prosimy rodziny do posprzątania w kapicy w domu rekolekcyjnym i w kościele: Bury, Kalandyk, Trznadel, Kubas, Baran, Kawalec, Szczepek, Szczepek, Wróbel, Wróbel.
  6. Bóg zapłać za modlitwę i ofiarowane cierpienia w intencji renowacji naszego Sanktuarium, za ofiary przekazywane i przelewane na konto parafii w ostatnich dniach. W ostatnim tygodniu została założona klimatyzacja na galeriach, nagłośniony cały park dodatkowymi głośnikami, granitem wyłożone jest już zaplecze, zakrystia i prezbiterium kościoła. Trwają prace przy instalacji elektrycznej i posadzce na galeriach.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w kaplicy domu rekolekcyjnego od 17.00.
  8. Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu oraz Radni, Sołtys i Rada Sołecka bardzo serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę 13 lipca od godziny 17:00 na stadionie w Niechobrzu. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji w tym darmowe dmuchańce i zabawy z animatorami dla dzieci, pokaz sprzętu strażackiego, koncerty, występy artystyczne mieszkańców Niechobrza, poczęstunek oraz zabawa taneczna. Szczegóły na stronach organizatora Lokalnego Ośrodka Kultury „Razem” w Niechobrzu.
  9. Medyczna Szkoła Policealna w Rzeszowie prowadzi nabór do kształcenia młodzieży i dorosłych w kilkunastu zawodach medycznych i pokrewnych. Nabór do końca sierpnia. Szczegóły w gablocie przy dzwonnicy na afiszu i na ulotkach przy gazetach.
  10. (9.30 i 11.30) błogosławieństwo dzieci.