I Niedziela Adwentu Rok A

  02 grudnia 2013       Category: Aktualności,

Ewangelia wzywa nas jako uczniów Chrystusa do czuwania na przyjście Syna Człowieczego.

nabozensWielu z nas nie jest świadomym, że może się to stać w każdym momencie naszego życia, o Jego przyjściu nie wie nikt tylko Ojciec. Przyjdzie wtedy kiedy nikt nie będzie się tego domyślał, kiedy ludzie będą zajęci swoimi codziennymi obowiązkami, które pochłoną całe oczekiwanie.

Rozpoczynający się Adwent jest czasem oczekiwania. Utożsamiamy się z ludźmi oczekującymi na święta Bożego Narodzenia i wszystko to, co z sobą niosą. Z pewnością taki okres wyciszenia i odliczania dni nam się przyda. Mamy okazję nieco zwolnić tempo, choć w biegu przedświątecznych porządków i zakupów może nie być to takie łatwe. W chwili wyciszenia możemy też podsumować swoje dotychczasowe postępowanie wobec innych, szkoły, wiary.

Stawiając sobie plusy i minusy naszego zachowania dostrzegamy często przez nas niezauważalne zmiany w naszej codzienności. Jezus do czasu swojego przyjścia pozostawia nam dwa polecenia: ,,Czuwaj i bądź gotowy''. Okres Adwentu to właśnie ten czas który może stać się dobrą okazją do ćwiczenia tych czynności. Warto także wziąć udział w internetowych rekolekcjach. Tegoroczne prowadzą; ojciec Adam Szustak i Robert ,,Litza'' Friedrich.[1]

Prośmy z gorliwością Boga o serce zawsze gotowe na Jego przyjście w codziennej modlitwie.

Faustyna