I Niedziela Adwentu Rok B

  29 listopada 2014       Category: Aktualności,

slide_1Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kolejny okres naszego chrześcijańskiego życia. Adwent jest to czas „czterotygodniowego” oczekiwania na przyjście Jezusa jako małego dzieciątka, które odmieni losy ludzkości. Tygodnie te wzywają  nas szczególnie do przygotowania się w pełni na ten wyjątkowy dzień, kiedy to  ujrzymy Pana w czasie Paruzji. Wzbudźmy w sobie chęć pragnienia i  gotowości spotkania z Nim, bo tak naprawdę nikt nie wie, kiedy nadejdzie dzień Sądu Ostatecznego.

Ewangelista Marek , mocą Ducha Świętego wyraźnie akcentuje słowo „czuwajcie!”. Najistotniejszym wymiarem Jezusowego „czuwajcie” jest pełnienie woli Boga. Kto czuwa, żyje pełnią dnia dzisiejszego. Człowiek ten nie odkłada na kolejne dni modlitwy, pojednania z drugim człowiekiem, Eucharystii czy też spotkania z Bogiem podczas Namiotu Spotkania, lecz żyje tak, aby to już dziś Chrystus stał się obecny w jego myślach, słowach i czynach.

Przyjdź Jezu przyjdź, czekamy DZIŚ, do naszych serc, do naszych dni

Polecam !!! --> Ks. Piotr Pawlukiewicz - Adwent

Aneta