II Niedziela Adwentu Rok B

  07 grudnia 2014       Category: Aktualności,

2Zarówno cały okres Adwentu jak i dzisiejsza Liturgia Słowa przypomina nam o naszej Ojczyźnie w niebie. Jesteśmy bardzo mocno zakorzenieni w codzienności, czas wypełniają nam obowiązki, szkoła, praca, rodzina. Każdego dnia wile rzeczy planujemy, myślimy jak będzie wyglądał kolejny dzień. Troszczymy się tylko o to, co tu i teraz, a nie myślimy o wieczności. A przecież każdego dnia wypowiadając słowa modlitwy Pańskiej, powtarzamy prośbę: „Przyjdź Królestwo Twoje”. Jako chrześcijanie powinniśmy tego dnia oczekiwać z utęsknieniem. Jednak czy zawsze tak jest? Czy jesteśmy gotowi na to spotkanie? A może boimy się, że nie jesteśmy odpowiednio przygotowani? Jan Chrzciciel podczas swojej działalności pouczał, że na przyjście Boga można przygotować się tylko poprzez pokutę i nawrócenie. Zawsze w postawie pokory podkreślał: ” Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów” Jan Chrzciciel uczy nas dzisiaj jak być prawdziwym narzędziem w Bożych rękach i jak dzięki Niemu czynić małe cuda.

Agata