Niedziela Miłosierdzia – ogłoszenia parafialne 19.04.2020

  18 kwietnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 19.04.2020

Niedziela Miłosierdzia

 1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Za chwilę poświęcimy Obraz Miłosierdzia Bożego ofiarowany parafii przez jedną rodzinę. Pamiętajmy o godzinie Miłosierdzia Bożego o 15.00 zanurzając się w przebity bok Zbawiciela, aby czerpać moc Ducha Świętego do Życia godnego Dzieci Bożych.
 2. Dziś będzie jeszcze jedna Msza święta z udzieleniem sakramentu chrztu o 11.20. Kościół będzie otwarty na oścież w ciągu dnia aż do różańca o 20.30.
 3. Rozpoczyna się 76 tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. W tym tygodniu można przynosić na Msze święte jałmużnę ze skarbonek wielkopostnych. Oszczędności możemy składać do zakrystii u p. kościelnego. Ofiary zostaną przeznaczone na Caritas Diecezji.
 4. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne. W tej chwili trwa remont Izdebki Matki Bożej i w najbliższym czasie zostanie wymienione nagłośnienie w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomimo trudnego czasu okazują hojność serca.
 5. Od jutra zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w naszym kościele łącznie z miejscami na galeriach może uczestniczyć w liturgii do 40 osób. Pamiętajmy by zachować odstępy pomiędzy osobami. Ponieważ mamy nagłośnienie zewnętrzne przy zachowaniu odstępów 2m. może uczestniczyć więcej osób na zewnątrz świątyni przy wejściu czy też w parku Matki Bożej. Choć wciąż mamy dyspensę od obowiązku udziału w Mszach świętych niedzielnych w kościele, to jednak czując pragnienie serca (przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych) nie zwalniajmy się łatwo z poczucia tego duchowego obowiązku.
 6. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o 7.00 rano i wieczorna przed różańcem o 20.00. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Bezpośrednio po Mszy świętej zostaniemy na modlitwę różańcową i Apel.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00
 8. Rozpoczynamy prace społeczne przy sprzątaniu świątyni i parku Matki Bożej. Na jutro wieczorem proszę do sprzątania kościoła osoby z następujących rodzin: Rzepka, Rzepka, Rzepka, Niedziałek, Płonka, Leniart, Niedziałek.
 9. Do wiosennego sprzątania w parku Matki Bożej proszę osoby z rejonu Budy i P. Dziedzica. Tak jak w zeszłym roku w wybranym dniu i o dowolnej porze proszę o uporządkowanie parku.
 10. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać mailowo lub na tel. dyżurny 570-940-975 w godz. 8.30 o 17.00.
 11. Z sakramentu pokuty przy zastosowaniu maseczek ochronnych możemy skorzystać tradycyjnie przy konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 12. Przypominam o zarządzeniu biskupa dotyczącym pogrzebów. Pogrzeby rozpoczynamy od 3 stacji na cmentarzu. Zgromadzimy się przy grobie zmarłego, by pobożnie najpierw pochować ciało a następnie udamy się do kościoła na Mszę świętą żałobną przy zachowaniu dopuszczonej liczby wiernych (wewnątrz kościoła 40 osób).
 13. Nasz parafianin Łukasz Ziemniak, Syn Grzegorza i Agnieszki w najbliższym czasie ma przyjąć święcenia diakonatu i kapłaństwa. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach proszę zgłosić do Rektoratu Wyższego Seminarium w Rzeszowie lub do Kurii Diecezjalnej. Polecajmy go w naszych modlitwach, prosząc o nowe i liczne powołania z naszej parafii.