Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 9.09.2018r.

  09 września 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy pana Daniela Wolińskiego z żoną Ewą i synem Olivierem. Pan Daniel podejmuje się roli kościelnego i konserwatora domów parafialnych. Na podjęte zadania życzymy Szczęść Boże.
2. Ogłoszenie P. Sołtysa. Zebranie wiejskie odbędzie się 10 września tj. jutro o godz. 19.00 w Domu Kultury na Krzyżówce. 3 rata podatku i 5 rata opłaty śmieciowej będą odbierane od 10 do 15 września. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro prosimy parafian z następujących rodzin:
- Skalniak - Garusińska
- Świst - Skwarek
- Migut
- Popek
- Rzucek
4. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet po Mszy św.
5. We wtorek planujemy zerwanie starej podłogi w domu parafialnym w celu przygotowania do wylewki i wykucia drzwi i skuwania tynków. Zapraszamy o godz. 9.00 panów do pomocy przy rozpoczęciu remontów. Prosimy o zabranie ze sobą narzędzi.
6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
7. We czwartek przychodzą do naszej parafii piesi pielgrzymi z Rzeszowa (ok. 180) osób, zmierzający na odpust MB Saletyńskiej w Dębowcu. Pielgrzymi przybędą do nas około godz. 11.00. Prosimy panie z rejonu pana Mariana Pociask i pana Tadeusza Raka o przygotowanie poczęstunku (kanapek, drożdżówek i herbaty).
8. W czwartek 13 września rocznica 31 koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
9. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
10 . Jesteśmy pełni podziwu wobec ilości chętnych dzieci i młodzieży do formacji oazowej. Trwają zapisy. Zachęcamy wszystkie dzieci po I komunii świętej.
10. W sobotę święto MB Bolesnej – Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci.
11. W III soboty miesiąca o godz. 16.00 w kościele będą się odbywały katechezy chrzcielne. Rodziców i chrzestnych prosimy o zaplanowanie tego terminu przed chrztem swojego dziecka. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwsza taka katecheza.
12. W przyszłym tygodniu w naszym domu rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje KWC.
13. W Mogielnicy w przyszłą niedzielę odpust parafialny - suma o godzinie 11.00.
14. Intencje mszalne przyjmowane są po każdej Mszy św. w zakrystii.
15. Składka w czasie Mszy św. zbierana jest przez pana kościelnego, po Mszach św. liczona przy pomocy panów rejonowych. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na inwestycje w parafii.
16. Kancelaria parafialna czynna w środy i czwartki w godzinach 16.00 – 17.30 w porze letniej, a w porze zimowej od 15.00 do 16.30. Sprawy małżeńskie, chrzcielne i pogrzebowe prosimy o rejestrowanie przez e-mail parafii (duszpasterzeniechobrz@gmail.com) lub telefonicznie (dyżurny - 516 211 186). Szczegóły podane są na tablicy ogłoszeń. Sprawy protokołu małżeńskiego załatwia ksiądz proboszcz. Dziękujemy za zgłoszenia spaw kancelaryjnych przez e-mail w ubiegłym tygodniu. Bardzo to usprawniło pracę w kancelarii.
17. Zmiany dotyczące pogrzebu w parafii. W dniu zgłoszenia pogrzebu po Mszy św. wieczornej poinformujemy parafian o odejściu kogoś z naszej wspólnoty i w czasie modlitwy za zmarłego pan kościelny będzie włączał dzwony. Ciało przyprowadzamy do kościoła pół godziny przed Mszą św. żałobną. Obrzędu wprowadzenia ciała do kościoła dokonuje kapłan pod dzwonnicą. Intencje pogrzebowe przyjmujemy w zakrystii, po uroczystym wprowadzeniu ciała do kościoła.
18. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Marian Solecki, Helena Stopyra i Stanisław Krupa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.