Ogłoszenia parafialne 1.03.2020

  29 lutego 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020 r.

 

 1. Gorzkie żale dziś o 16.30 z kazaniem pasyjnym po nabożeństwie Msza święta bez kazania.
 2. Kończymy nasze rekolekcje parafialne. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Krzysztofowi za wprowadzenie nas w przeżywanie wielkiego postu głębią Słowa.
 3. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Opaliński, Zając, Szopiński, Ilnicki, Dąbrowski, Bębenek, Róg.
 4. Spotkanie rady duszpasterskiej we wtorek 3 marca po Mszy świętej wieczornej.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.30
 6. Próba chóru w środę po nowennie
 7. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień od Mszy św. rannej do wieczornej. Zaplanujmy dla Jezusa choć jedną godzinę w miesiącu. Spotkanie dzieci I komunijnych w czasie Mszy świętej i po Mszy próba ceremonii.
 8. W I piątek okazja do spowiedzi godzinę przed Mszą świętą od 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy świętej rannej o 7.30,  o 15.00 z komunią świętą, przed Mszą św. wieczorem o 17.30 i po Mszy świętej "Rockowa Droga Krzyżowa" dla dzieci i młodzieży prowadzona przez Ks. Grzegorza Szczygła MS z zespołem „Daj spokój”.
 9. W I sobotę udamy się do chorych od 8.30. Wieczorem nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej z adoracją Eucharystyczną do 21.00.
 10. W niedzielę po Mszy świętej rannej zmiana tajemnic dla kobiet. Wieczorem o 16.30 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 11. Kino Zorza proponuje rekolekcje w filmie: „Najświętsze Serce”, „Miłość i Miłosierdzie”, „Tajemnica Ojca Pio”, „Największy dar” i „Nieplanowane”. Organizujemy wspólny wyjazd do kina na film „Najświętsze Serce” we wtorek 10 Marca na godz. 20.00. Wyjazd z parkingu kościoła autokarem o 19.30. Koszt biletu z przejazdem to 20 zł. Zgłoszenia z wpłatą do środy 4 marca w zakrystii.
 12. Katechezy Przedmałżeńskie odbędą się w naszym domu rekolekcyjnym w dniach 13 i 14 marca. Zgłoszenia proszę kierować drogą mailową.
 13. Skarbonki wielkopostne „Caritas” na jałmużnę wyłożone są przy gazetach. Ofiary z wielkopostnych wyrzeczeń i postanowień składane w skarbonkach przyniesiemy do kościoła w niedzielę Miłosierdzia – tydzień po Wielkanocy, aby przekazać je dla potrzebujących przez „Caritas”.
 14. W ołtarzu pojawił się nowy obraz Jezusa Miłosiernego ofiarowany przez jedną rodzinę naszej parafii. Składamy im serdeczne Bóg zapłać za propozycję i ten cenny dar.
 15. W piątek zmarł śp. Antoni Pietrucha. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15.00. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen