Ogłoszenia parafialne 1.12.2019

  30 listopada 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu 1.12.2019 r.

 1. (7.30) Zmiana tajemnic i poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Po zmianie zapraszam panów rejonowych po odbiór opłatków od ołtarza dla swoich rejonów. Ofiary przeznaczone będą na remont wewnątrz domu rekolekcyjnego i na opłaty związane z ogrzewaniem i oświetleniem kościoła. Za zrozumienie i ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać. Rejonowi w tygodniu rozniosą opłatki po domach, dziękuję za życzliwe przyjęcie. Nie pisałem w tym roku listu, bo nas bieżąco informuję w ogłoszeniach o zamiarach i inwestycjach prowadzonych w parafii. A ogłoszenia dzięki internetowi docierają do wszystkich parafian.
 2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Kieca, Koryl, Kubacki, Gołąb, Nalepa, Nalepa, Bochnak.
 3. Do sprzątania domu rekolekcyjnego po remontach prosimy parafian z kolejnych domów: Michalik, Czech, Buda, Pietrucha, Pietrucha, Rykała, Ziobro. Sprzątanie rozpoczynamy od 8.00.
 4. Trwamy w nowennie do Niepokalanej. Codziennie wieczorem po Mszy św. modlitwa przed Najświętszym sakramentem, w czwartek 15 min przed Mszą św., a dziś po Mszy św. rannej. W następną niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Każdej Mszy św. odmówimy akt oddania się Niepokalanej w niewolę Miłości. Po wieczornej Mszy św. nasza młodzież odśpiewa uroczysty Akatyst.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.45
 6. Próba chóru w środę po nowennie o 19.00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek po Mszy św. rannej do wieczornej. Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia odmówimy w czasie adoracji czwartkowej o 17.45
 8. Dzieci I komunijne mają swoje spotkanie w czwartek na Mszy św. Po Mszy św. katecheza dla rodziców i ćwiczenia praktyczne dla dzieci.
 9. Okazja do spowiedzi w I piątek od 17.00.
 10. Spotkanie Oazy w piątek o 17.30 w kościele na przygotowanie liturgii i śpiew. Po Mszy św. spotkania w grupach.
 11. Spotkanie KSM w piątek po Mszy wieczornej.
 12. Katechezy przedmałżeńskie w najbliższy piątek i w sobotę. Zgłoszenia drogą mailową. Program na afiszu i w ogłoszeniach internetowych.
 13. Wieczór uwielbienia w I sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec i adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała do 21.00
 14. W przyszłą niedzielę (7.30) po Mszy św. zmiana tajemnic dla kobiet.
 15. Rozpoczynamy adwent. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów na każdą Mszę św. Dzieci ustawiają się przy drzwiach zakrystii przed Mszą św. z zapalonymi lampionami, aby uroczyście wprowadzać asystę liturgiczną do ołtarza. Zapraszam wszystkich do składania w Izdebce Matki Bożej codziennie słodyczy, artykułów szkolnych, nie zniszczonych zabawek, byśmy mogli je rozlosowywać dla dzieci po każdej Mszy św. Dzieci piszą na serduszkach swoje intencje lub dobre uczynki wykonane w ciągu dnia i składają je w koszyku przy gazetach, jak to było zwyczajem nabożeństw różańcowych i po Mszy św. z darów złożonych przez ofiarodawców odbiorą upominek. Wyróżnieniem będzie wylosowanie codziennie jednego dziecka, aby zabrało na wieczór adwentowy do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Następnego dnia odnosimy figurkę do kościoła na Mszę św. roratnią.
 16. Rodziców, którzy mają listy do Mikołaja proszę by zgłosili swoje dzieci do zakrystii na spotkanie ze św. Mikołajem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii ostatecznie jeszcze dziś po każdej Mszy św.
 17. Składka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.
 18. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Eugeniusza Łasicy pochodzącego z Niechobrza i śp. Bogusława Lib naszego parafianina. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.