Ogłoszenia parafialne 1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

20 lutego 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

1. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Filus, Łabusiewicz, Zacios, Drewniak, Drewniak, Hadała, Sawicki.
  2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Na zakończenie rekolekcji będzie Msza święta z modlitwą o uwolnienie
    i uzdrowienie w niedzielę o 16.30. Dziękujemy ks. dziekanowi z Boguchwały za wygłoszone do nas Słowo w czasie nauk rekolekcyjnych. Przeprowadził nas mocą Ducha Świętego przez najkrótszą ale najtrudniejszą do przebycia drogę od rozumu do serca. Niech Maryja nieustannie pomaga w posłudze Kościołowi. Szczęść Boże.
  3. Skarbonki Wielkopostne znajdują się przy gazetach. Zachęcamy aby każda rodzina zabrała jedną skarbonkę i składała w niej ofiary
    z wielkopostnych wyrzeczeń. Ofiary te przyniesiemy w niedzielę Miłosierdzia, aby je przeznaczyć na cele Caritas Diecezji.
  4. Również przy gazetach znajdują się Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł. Ofiarę wrzucamy do skarbony Caritas.
  5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą, na godz. 18.00, podczas której otrzymają poświęcone książeczki i modlitwę „Ojcze Nasz”. Po Mszy Świętej - krótkie spotkanie.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy Świętej porannej, o godz. 15.00 dla dzieci,
    o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
  7. Od przyszłej niedzieli nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30.
  8. Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z terenu Niechobrza zapraszają do zapisu dzieci do klas 1 oraz oddziałów Przedszkolnych. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronach internetowych tych placówek. Rekrutacja trwa do 12 marca.
  9. Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Niechobrzu organizuje w tym tygodniu zbiórkę makulatury. Kontener znajduje się na parkingu za szkołą. Zachęcamy aby włączyć się w tą akcję i zatroszczyć się
    o środowisko naturalne. Organizatorzy zbiórki proszą, aby makulatura była związana lub zapakowana w pudełku.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Rzepka i śp. Czesława Migut. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie.