ogłoszenia parafialne 10.05.2020

  09 maja 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 10.05.2020

5 Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś majówka o 16.30. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna. Różaniec o 20.30.
  2. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie w kościele w ubiegłym tygodniu. Na jutro po majówce na godz. 19.00 proszę do sprzątania osoby z następujących rodzin: Skalniak, Świst, Żybura, Gołaś, Bober, Jarosz, Baran.
  3. Codziennie dziękujmy za zachowanie naszych rodzin i parafii od epidemii wspólną modlitwą różańcową w kościele o 20.30. Kościół jest otwarty w ciągu dnia aż do Apelu. Zwłaszcza Ci, którzy korzystają z dyspensy od obowiązku Mszy świętej niedzielnej niech czują się odpowiedzialni, aby swoich bliskich motywować do odwiedzin Jezusa w tygodniu.
  4. Dziękuję panom z rejonów Katy i Granice za pracę przy wykopach na przewody do nagłośnienia parku Matki Bożej. Dziękuję także panom, którzy wczoraj odmalowali ławki w parku. W najbliższym tygodniu ma zostać podłączone nagłośnienie i kamera do nadawania transmisji z parku Matki Bożej. Mam nadzieję, że od przyszłej niedzieli rozpoczniemy transmisję majówki już z parku Matki Bożej.
  5. Msze święte w tygodniu odprawiane są o 7.00 rano i wieczorna z majówką o 18.00.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od majówki do Apelu Jasnogórskiego. Grupę intronizacyjną NSPJ proszę o prowadzenie modlitwy po majówce.
  7. Zarastają nam trawą kwiaty przy stacjach różańcowych w parku. Trudno byłoby jednej osobie pielęgnować cały park. Wróćmy do starej tradycji opieki nad poszczególnymi stacjami różańcowymi dróżek radosnych i chwalebnych. Proszę, aby w tym tygodniu stacją I Zwiastowania zajęła się róża MB Dobrej Rady, stacją II Nawiedzenia róża MB Królowej Apostołów, stacją III Narodzenia róża Świętej Bożej Rodzicielki, stacją IV ofiarowania róża MB Jasnogórskiej, stacją V znalezienia róża Wspomożenia Wiernych, stacją I chwalebną róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, stacją II chwalebną róża św. Marii Magdaleny, III chwalebną róża św. Urszuli, IV chwalebną MB Wniebowzięcia. Proszę, aby Siostry z róż umówiły się w dogodnej porze na wyplewienie między kwiatami okolicy wyznaczonej stacji i odmycie kapliczki. Można także posadzić kwiaty, jeśli uznacie, że jest pusto przy jakiejś stacji. Kolejne róże będą poproszone w innym terminie.
  8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na katolickie radio VIA