Ogłoszenia parafialne 11.11.2008

  11 listopada 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła 11.11.2018 r.

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. Zachęcamy do włączenia się w róże różańcowe zwłaszcza młode kobiety i mamy.
 2. Dziękujemy Bogu za wolność naszej Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Msza św. dziękczynna z udziałem pocztów sztandarowych i Strażaków o godz. 16.30. Po Msza św. wieczór patriotyczny w dużej Sali domu rekolekcyjnego.
 3. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Pietrucha, Chmiel, Popek, Nawrat, Urban, Chudzicki, Lasota.
 4. Cieszymy się piękną pogodą. Przed zimą trzeba posprzątać w parku Matki Bożej, przyciąć krzewy, drzewa. Zapraszam panie i panów z rejonów p. Budy i Dziedzica, by jutro lub we wtorek od 9.00 podjęli służbę w parku Matki Bożej. Potrzebne będą narzędzia ogrodowe i pojazd z przyczepką. Zapełnione igłami z jodeł i liśćmi są także rynny domu rekolekcyjnego i kościoła. O tę posługę poproszę strażaków, by się umówili na dzień i godzinę i odczyścili przed jesiennymi opadami.
 5. Próba chóru w środę po nowennie o 19.00. Zapraszamy utalentowanych panów do włączenia się w budowanie wspólnoty chóru. Będziemy zaczynać ćwiczenie repertuaru kolędowego.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek godzinę przed Mszą św. o 17.00
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek. Msza św. o 18.00. Po Mszy św. celebracja światła w kościele.
 8. Oaza spotyka się w piątek o 17.30.
 9. Weekendowe rekolekcje dla młodzieży poprowadzi nasz wikariusz ks. Łukasz – dekanalny duszpasterz młodzieży. Odbędą się już w najbliższy weekend z 2 noclegami i pełnym wyżywieniem. Proszę by młodzi zabrali ze sobą śpiwory. Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjum i ósmych klas ale także mogą się zapisać młodzi ze średnich szkół. Rekolekcje rozpoczną się 16 listopada w najbliższy piątek wieczorem a zakończą obiadem w niedzielę 18 listopada w święto patronalne bł. Karoliny - patronki młodzieży.  Nasza młodzież pokrywa tylko koszty wyżywienia to jest 50 zł od osoby. Zapisy do najbliższej środy u ks. Łukasza.
 10. Katecheza Chrzcielna w sobotę 17 listopada o godz. 16.00
 11. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Trwa remont budynku parafialnego. W tym tygodniu zakończymy wymianę sytemu grzewczego i wodnego w budynku parafialnym. Trwa wymiana przewodów elektrycznych w podpiwniczeniu przeznaczonym dla młodzieży. Ofiary na remont możemy przekazywać także bezpośrednio na konto parafii. Jest możliwość odliczenia od podatku tych ofiar. Wydrukowane przekazy z podanym naszym kontem bankowym znajdują się z tyłu na stoliku pod gazetami.
 12. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę i na spotkanie charyzmatyczne ze „Wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa” w hali „Arena” w Częstochowie 24 listopada w sobotę. Wyjazd autokaru o 24.00 z parkingu przy kościele. Koszt 85 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc.
 13. Pomimo zmiany czasu na zimowy pozostajemy z Mszą św. wieczorną w tygodniu o godz. 18.00. Po Mszach świętych wypominki za zmarłych. Kartki wypominkowe są wystawione na oparciu tylnych ławek. Po wypisaniu zmarłych prosimy składać koperty w koszytku z darami do ołtarza lub w zakrystii.
 14. Msze św. gregoriańskie za śp. Pawła Stochla będą odprawiane w grudniu w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Wróbel odprawiane będą na Ukrainie przez ks. Piotra Główkę w Gwardijskiem (diec. Kamieniecko – Podolska) 2-31 styczeń 2019.
 15. Po Mszy św. zapraszamy małe dzieci do indywidualnego błogosławieństwa przy stopniach ołtarza.