Ogłoszenia parafialne 14.10.2018

  13 października 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła– 14.10.2018 r.

  1. Dziś XVIII Dzień Papieski. Po Mszy św. będziemy mieli okazję złożyć do puszek dar na tzw. „Żywy pomnik św. Jana Pawła II” – stypendia dla uzdolnionej młodzieży z naszej diecezji. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 16.30. Po nim Msza św.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: ZYCH, BUSZTA, CZUDEC, BYJOŚ, BYJOŚ, KRÓL, HARDYL, PÓŁCHŁOPEK.
  3. Codziennie przeżywamy nabożeństwa październikowe po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci do udziału. Na nabożeństwa dzieci przynoszą serduszka z intencjami modlitewnymi podpisane imieniem i nazwiskiem. Składają je w koszyku z tyłu kościoła, przynosząc w czasie Mszy św. w darach ofiarnych do ołtarza. Na końcu losujemy dziecko do odebrana upominku.
  4. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00. W izdebce znajduje się Złota Księga na wpisywanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Intencje nowennowe wpisujemy do tej księgi. W czasie nowenny odczytujemy zapisane intencje. Po Nowennie próba chóru. Serdecznie zapraszamy utalentowanych muzycznie panów do włączenia się do chóru.
  5. W czwartek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czasie Mszy św. Uczniowie klas ósmych i klasy 3 gimnazjum poprowadzą nabożeństwo różańcowe po Mszy św.
  6. W czwartek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień imienin naszego ks. Łukasza - wikariusza. Polecimy jego sprawy w intencji Mszy św. Po nabożeństwie różańcowym zapraszamy do dużej sali domu rekolekcyjnego na wspólny poczęstunek. Będą wystawione stoły. Każdy może przynieść ciasto, czy surówkę, lub inne smakołyki i ubogacić swoim wyrobem nasz szwedzki stół. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
  7. W niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje w parafii. Wczoraj dokończyliśmy wylewki w domu parafialnym na parterze i w dolnej części domu katechetycznego. Trwa wymiana instalacji wodnej, grzewczej i elektrycznej. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie tych inwestycji.
  8. Trwają zapisy do róż różańcowych w zakrystii lub bezpośrednio u zelatów. Zachęcamy zwłaszcza młodych ojców i matki do włączenia się w dzieło żywego różańca.
  9. Intencje Mszalne przyjmowane są po każdej Mszy św. w zakrystii. Na najbliższy tydzień intencje są wyłożone na oparciu tylnych ławek do zabrania ze sobą.
  • Po Mszy św. zapraszamy małe dzieci do indywidualnego błogosławieństwa przy stopniach ołtarza.