ogłoszenia parafialne 15.09.2019

  14 września 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019

 

 1. Przypominam o bezpłatnym szkoleniu zdrowotnym, które odbędzie się we wtorek 24. września w Szkole Podstawowej w Zgłobniu o godzinie 8:00. Szczegóły na temat szkolenia oraz zapisów dostępne są na tablicy ogłoszeń i na ulotkach wyłożonych z tyłu przy gazetach.
 2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Składka do puszek po Mszy św. przeznaczona będzie na nasze diecezjalne „Radio VIA”.
 3. Jesteśmy wdzięczni za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Dulińska, Rykała, Czech, Rzepka, Cieślicki, Zięba, Zięba.
 4. Dziękuję osobom z rejonu P. Jaksana za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów.
 5. Próba chóru w środę po nowennie.
 6. Spotkanie dla ministrantów, lektorów i ich rodziców w środę po nowennie o 19.00 w kościele.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Powołujemy do istnienia grupę modlitewno – ewangelizacyjną dla posługi w naszym domu rekolekcyjnym. Zapraszam na spotkanie szczególnie osoby stanu wolnego (zwłaszcza animatorów grup religijnych) w wieku 20 – 40 lat. Będziemy modlitwą i dzieleniem się doświadczeniem wiary przygotowywać rekolekcje dla młodych w naszym domu rekolekcyjnym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkania planujemy raz w miesiącu w III czwartek.
 8. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek. O 17.30 przygotowanie liturgii i po Mszy św. spotkania w grupach.
 9. Katecheza chrzcielna w sobotę o 16.00
 10. Trwają prace nad termomodernizacją domu rekolekcyjnego. Dotacje z funduszu ochrony środowiska mamy przyznaną na 73 tysiące. Całość zadania oszacowana jest na 177 tysięcy złotych. Dotychczas z ofiar na ten cel wpłynęło na konto 54090 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za wsparcie tej poważnej inwestycji. Założone są już panele fotowoltaiczne od strony południowej, docieplenie od kotłowni, trwa wymiana okien i drzwi, czeka nas w najbliższych dniach wymiana kotłów grzewczych. Potrzebujemy do wypłacenia za wykonanie zadania jeszcze 50 tysięcy. Przekazy bankowe są wyłożone z tyłu przy gazetach. Ofiary przekazane przelewem na ten cel możemy odliczyć od podatku. Gdyby ktoś potrzebował stare okna do budynku gospodarczego lub na inne cele to można je zabierać w tym tygodniu. Resztę odwieziemy do utylizacji.
 11. Katechezy przedmałżeńskie odbędą się w naszym domu rekolekcyjnym w pierwszy weekend grudnia (6 – 8XII). Zapraszamy do zgłaszania się przez email parafii, narzeczonych i wszystkich, którzy chcą się przygotować do sakramentu małżeństwa.
 12. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 21-28.03.2020 (od soboty do soboty). Koszt 2990 zł + 170 USD od osoby. Wpłata zaliczki do końca września 1000 zł. Obsługuje nas biuro „Misja Travel”. Szczegóły na tablicach i w zakrystii.
 13. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci.
 14. W tym tygodniu do wieczności odeszli Maria Buda, Leszek Ostrowski, Jacek Ostrowski i Maria Pasternak. Pogrzeb Marii odbędzie się jutro o 16.00. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.