Ogłoszenia parafialne 15.12.2019

  14 grudnia 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 15.12.2019 r.

 1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Puła, Róg, Wróbel, Liskowicz, Smoliński, Pieroń.
 2. Dziękuję za skucie posadzki i starej wylewki w dużej sali domu rekolekcyjnego panom i wszystkim wolontariuszom poświęcającym ostatnio swój czas na prace społeczne. Bóg zapłać za składane ofiary na pokrycie kosztów remontowych. Dzięki hojności Waszych serc nie mamy zadłużenia a usługi są wypłacane na bieżąco. W tym tygodniu skończymy remont toalet i łazienek. Wczoraj wykonano wylewkę w dużej sali i do końca stycznia zaplanowany jest tam remont. Niech Maryja i św. Maksymilian patron tego miejsca wypraszają potrzebne łaski naszym ofiarodawcom i pracownikom.
 3. Dziś rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus w bezpośrednim przygotowaniu do Świąt. Nowennę wspólnotowo odnawiamy w niedziele po Mszy św. rannej a w tygodniu po wieczornej.
 4. Dziś po Mszach świętych młodzież ze Szkolnego Koła Caritas SP nr 1 rozprowadza wigilijną święcę rozdając upieczone przez dzieci pierniczki. Koszty wyznaczone przez Caritas to: mała 5 zł, duża 12 zł. Wszelkie ofiary dodatkowe przeznaczone są na cele Szkolnego Koła Caritas.
 5. Gminna spotkanie opłatkowe dziś o 16.30 u nas w remizie. Uświetnia je w śpiewie kolęd nasz chór z panem Organistą. Wstęp wolny. Zaproszenie kieruje do nas p. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
 6. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.45
 7. Próba chóru w środę po nowennie o 19.00.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
 9. Spotkanie Oazy w piątek o 17.30 w kościele na przygotowanie liturgii i śpiew. Po Mszy św. spotkania w grupach.
 10. Spotkanie KSM w piątek po Mszy wieczornej.
 11. Spowiedź przed świętami u nas w najbliższa sobotę 21 grudnia od 9.00-12.00 i od 15.00-18.00. Proszę o skorzystanie z okazji u nas w tym dniu ponieważ w inne dni spowiadamy do 18.00 w dekanacie i na wieczorną Mszę św. będzie wracał tylko jeden ksiądz. Od środy będziemy modlić się w intencjach z wieczora także w czasie rannych Mszy św.
 12. Spotkanie opłatkowe dla aktorów „Misterium” i wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w przygotowanie kolejnej edycji w następną niedzielę po Mszy świętej wieczornej o 17.30. Niech każdy weźmie z sobą jakiś przysmak, którym by się chciał podzielić innymi. Dla Wszystkich będzie przygotowany tradycyjny barszcz z uszkami. Proszę o zgłoszenia do odpowiedzialnych za „Misterium” lub w zakrystii do najbliższej środy.
 13. Torby dla uboższych wystawione są przy gazetach. Napełnione możemy złożyć w Izdebce Matki Bożej przychodząc w tygodniu na roraty.
 14. Trwa złocenie ram i ołtarza Matki Bożej w Izdebce, dlatego obraz osadzony jest tymczasowo w ramie kopii obrazu, który służył dla Cudownego Obrazu w czasie koronacji w 1987r. Dzieła odnowy dokonuje wolontaryjnie Małżeństwo Slipko z Ukrainy mieszkające u nas na parafii w domu po Siostrach. Niech Maryja wspiera tę misteryjną pracę.
 15. Zapraszam dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.