Ogłoszenia parafialne 18.11.2018

  17 listopada 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła 18.11.2018 r.

 1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: KUŚNIERZ, SALOMON, PIENIĄŻEK, GAJDEK, KALANDYK, BIAŁY, LIB.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie w parku Matki Bożej osobom z rejonów p. Budy i Dziedzica oraz strażakom za solidną pracę przy rynnach.
 3. Potrzeba wyciąć krzaki koło drogi do cmentarza pod górnym parkingiem oraz suche drzewa w parku Matki Bożej. Proszę panów z rejonu p. Mazura i Króla oraz chętnych znających się na wycince na sobotę od 9.00. Potrzebne piły, siekiery traktor z przyczepką.
 4. Przymierzamy się także do wycinki 6 dużych drzew jodłowych na cmentarzu, które żywicą i igliwiem brudzą okoliczne groby. Problem zgłaszało kilku parafian i rada duszpasterska podjęła decyzję o wycięciu. Oczekujemy na pozwolenie z urzędu i na usługę firmy.
 5. Próba chóru w środę po nowennie o 19.00. Zapraszamy utalentowanych panów do włączenia się w budowanie wspólnoty chóru.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek godzinę przed Mszą św. o 17.00
 7. Oaza spotyka się w piątek o 17.30.
 8. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę i na spotkanie charyzmatyczne ze „Wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa” w hali „Arena” w Częstochowie 24 listopada w sobotę. Wyjazd autokaru z piątku na sobotę o 24.00 z parkingu przy kościele. Koszt 85 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 10. Trwamy wiernie w modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych przez cały miesiąc. Po Mszach świętych wypominki za zmarłych. Kartki wypominkowe są wystawione na oparciu tylnych ławek. Kto jeszcze nie wypisał swoich bliskich z rodziny niech dopełni duchowego obowiązku pamięci. Po wypisaniu zmarłych prosimy składać koperty w koszyku z darami do ołtarza lub w zakrystii.
 11. Większość intencji od uczestników pogrzebu odsyłamy do odprawienia na misjach i przez księży studentów. Od stycznia rozpoczniemy odprawianie Mszy św. gregoriańskich w naszej parafii. Co miesiąc będziemy przyjmować jedną gregoriankę. W styczniu odprawimy Msze św. gregoriańskie za śp. Franciszka Chmiel 1-30 stycznia. Osoby, za które zamówiono Msze gregoriańskie w innych miejscach również w danym miesiącu będziemy wspominać w czasie Mszy św. Rodziny zamawiające Msze św. gregoriańskie zapraszamy do budowania wspólnoty wiary w naszej parafii przez miesiąc obecności na Mszach św.
 12. Ze względów duszpasterskich następuje zmiana czasu urzędowania w kancelarii. Kancelaria będzie czynna we wtorki od 19.00 do 20.00 i we czwartki od 9.00 do 11.00. Sprawy pogrzebowe, ślubne i wymagające rozmowy prosimy rejestrować na telefon lub e-mailowo.
 13. Po Mszy św. zapraszamy małe dzieci do indywidualnego błogosławieństwa przy stopniach ołtarza.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy na wieczność śp. Antoniego Kawalec, Franciszka Chmiel, Zofię Kiszka i Stanisława Mytych. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu a dla rodziny prośmy o pociechę z wiary. Dobry Jezu a nasz panie, daj im wieczne spoczywanie. Pocieszycielko strapionych módl się za nami. Amen