Ogłoszenia parafialne 20.12.2020

  19 grudnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

       

          Ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

 

 1. Msze św. roratnie o godz. 18.00. Dziękujemy dzieciom za liczny i piękny udział w Mszach świętych roratnich. Dziękujemy wszystkim, którzy składają upominki dla dzieci. Zakończenie rorat w czwartek 24 grudnia o 7.00 rano. Po Mszy świętej dzieciom, które przyniosą wypełnione plansze adwentowe wręczymy nagrody.
 2. Kto nie odebrał opłatków u rejonowego będzie mógł jeszcze odebrać w zakrystii u p. kościelnego. Przy tej okazji składamy ofiary na oświetlenie, ogrzewanie i inwestycje w Parafii.
 3. Są jeszcze świece wigilijne: mała w cenie 5 zł, duża 12.
 4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na jutro wieczorem prosimy rodziny: Bijoś, Skiba, Siorek, Gubernat, Kamyk, Buda, Dereń.
 5. Kościół na Wschodzie wspieramy jedną składką grudniową. Dziś ofiarą do puszek po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie kościoły biedniejsze. Ofiarę przekażemy do referatu misyjnego.
 6. Po Mszach świętych młodzież Oazy rozprowadza sianko na wigilijny stół. Wesprzyjmy ich dowolna ofiarą na cele formacyjne.
 7. Spowiedź przed świętami: we wtorek i środę w godzinach od 9.00 – 10.30 i od 11.00 – 12.00 oraz od 16.00-18.00 i dla pracujących od 19.00-20.00. Ze względów sanitarnych księża spowiadają tylko w swoich parafiach. Nie będzie więc księży z dekanatu.
 8. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Ze względów sanitarnych, aby uniknąć tłumu będą dwie pasterki o 22.00 i 24.00. W czasie pasterski składka przeznaczona na dom samotnej Matki w Rzeszowie.
 9. W Boże Narodzenie i św. Szczepana. Msze święte o 7.30, 9.30, 11.20. Nie będzie Mszy świętej wieczorem.
 10. W niedzielę Uroczystość świętej Rodziny. Dziękujmy Bogu za nasze rodziny. Jest to okazja by odnowić przysięgę małżeńską, zorganizować wyjątkowy rodzinny wieczór. Jest to też dzień imienin ks. Biskupa Jana. Pamiętajmy o naszym Arcypasterzu w modlitwie.
 11. Strażacy jak co roku przygotowali kalendarze na Nowy Rok. Będą je rozdawać za dowolne datki na cele OSP w Niechobrzu w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
 12. Ze względu na ogłoszoną narodową kwarantannę od 28.12-17.01 odwołujemy zaplanowane wcześniej Msze św. kolędowe dla poszczególnych rejonów parafii. Przygotowane przez kurię diecezjalną formularze z modlitwą błogosławieństwa domu i rodziny wystawione są z tyłu przy gazetach. Proszę zabrać po jednym na rodzinę. Zachęcamy, aby przynosić z domu pojemniki na wodę święconą i nabierać ją z naczynia postawionego w przedsionku kościoła, aby przy okazji świąt pokropić domy i rodziny.
 13. Do wieczności odszedł śp. Władysław Cieślicki lat 76. Pogrzeb jutro o 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.