Ogłoszenia parafialne 22.03.2020

  21 marca 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

 

 1. Po wprowadzeniu przez rząd zakazu zgromadzeń do 50 osób od tygodnia w naszym kościele nie było więcej niż określona prawem liczba wiernych. Dziękuję, za zastosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i rządowych podawanych nam jako środki zapobiegania i ochrony przed wirusem. Wszyscy wierni objęci są dyspensą biskupa od obowiązku uczestniczenia w Mszy świętej niedzielnej. W dalszym ciągu zachęcam do łączenia się z parafią przez oglądanie transmisji on-line z naszego kościoła. Oglądając Msze święte zapalmy świece i postawmy Krzyż na naszym stole. Niech uczestnictwo w Mszy świętej transmitowanej będzie bez komentarzy, czy wychodzenia w czasie transmisji. Zachowujmy postawę taką jakbyśmy byli fizycznie w naszym kościele. Zapraszajmy Jezusa w czasie Komunii świętej duchowo, budząc w sercu głód i pragnienie Komunii Sakramentalnej.
 2. Biskupi zalecają duszpasterzom wspólny różaniec z wiernymi. Od dziś o 20.30 będziemy modlić się w naszym kościele o ochronę duchową dla parafii z transmisją on-line. Serdecznie proszę o wspólne czuwanie z nami na modlitwie w swoich domach. Zapalmy świece i trwajmy wspólnie na modlitwie do Apelu, by w obliczu Cudownego Obrazu Naszej Matki Nieustającej Pomocy ubłagać pokój serc i oddalenie klęski epidemii.
 3. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przekazuje następujące wytyczne Biskupa Rzeszowskiego: Sakrament pokuty i pojednania może być sprawowany jedynie w formie indywidualnej spowiedzi. Nie należy organizować nabożeństw pokutnych. Odwołana została diecezjalna akcja „Noc konfesjonałów”. Nie wolno organizować tzw. spowiedzi dekanalnych, jak to było w zwyczaju. Spowiadać należy w ramach własnej parafii z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w czasie spowiedzi.
 4. W naszym kościele będziemy dyżurować w najbliższy czwartek od Mszy świętej rannej do wieczornej z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu i przyjęcia komunii świętej poza Mszą. Nie odkładajmy spowiedzi na wielki tydzień, bo nie będzie fizycznej możliwości byśmy wyspowiadali wszystkich. Korzystając ze spowiedzi, nie ustawiajmy kolejki. Siedząc w ławkach, widząc odchodzących od konfesjonału kolejno podejdźmy do konfesjonału lub do zakrystii, by skorzystać z sakramentu.
 5. W pogrzebach mogą brać udział tylko osoby najbliższe z rodziny. Znajomych i przyjaciół prosimy o łączność przez Internet z naszego kościoła o podanej godzinie Mszy żałobnej.
 6. Jesteśmy do dyspozycji w posłudze chorym z namaszczeniem i komunią świętą w nagłych przypadkach.
 7. Gorzkie żale dziś o 16.30 z kazaniem pasyjnym po nabożeństwie Msza święta bez kazania.
 8. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy świętej rannej o 7.30, o 15.00, przed Mszą św. wieczorem o 17.30 i o 20.00. Wszystkie nabożeństwa transmitowane na żywo przez youtobe i stronę naszej parafii.
 9. Zachęcam do prywatnego pielgrzymowania do kapliczki św. Rocha w kierunku na Zgłobień, by prosić o przyczynę. Św. Roch poświęcił swoje życie w służbie zarażonym dżumą w Rzymie w XIV wieku. Jest Patronem na czasy epidemii i zarazy. W XIX wieku, kiedy szalała cholera ludzie prosili o Jego wstawiennictwo i działy się cudowne uzdrowienia i ochrona przed zarazą. Warto Go w tym czasie przywołać w modlitewnej pamięci.
 10. W czasopiśmie „Niedziela” dziś dodatek - medyczna karta „w nagłym przypadku” do wpisania na niej danych, które pozwolą ratownikom medycznym na szybką pomoc i wdrożenie skutecznego leczenia.
 11. Dziękuję zelatorom róż różańcowych za składane ofiar na kwiaty do Bożego Grobu od członków róży.
 12. „Jeśli umrzesz zanim umrzesz, to nie umrzesz kiedy umrzesz”. Umarł za życia – oddając się całkowicie służbie ewangelii ks. Piotr Pawlukiewicz. Bardzo znany kaznodzieja z Warszawy. Duszpasterz akademicki, rekolekcjonista. Polecam jego rekolekcje i konferencje a także piękną Drogę Krzyżową  do wysłuchania przez youtobe.  Wczoraj Pan odwołał go do wieczności w wieku 59 lat. Polecajmy jego duszę Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju Amen.