Ogłoszenia parafialne 22.09.2018

  22 września 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła– 22.09.2018 r.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary na kwiaty. Kwiatami zajmuje się od tego tygodnia nasza parafianka P. Alicja Rzepka – z firmy florystycznej -„Zielony Zakątek. Serdecznie jej dziękujemy za zgłoszenie się do tej funkcji za dowolną ofiarę na kwiaty. To bardzo wielki gest z jej strony. Bóg zapłać. Prosimy do niej kierować wszelkie zamówienia strojenia naszego kościoła z okazji różnych uroczystości rodzinnych. Na jutro wieczorem do sprzątania kościoła prosimy parafian z następujących rodzin: HARDYL, FAŁAT, OSTROWSKI, WILCZEK, STEFAŃSKI, ZDUN, MYTYCH.
  2. Dziękuję P. Grzegorzowi Ziobro za pięcioletnią posługę organisty w naszej parafii. P. Grzegorz nie podjął się prowadzenia chóru i w czwartek złożył rezygnację z posługi za porozumieniem stron. Niech Bóg wynagradza Mu za piękną służbę a Jego rodzinę otoczy swoją opieką przez przyczynę Maryi. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze w ramach zastępstwa uświetniał w naszym kościele wiele uroczystości. Serdecznie witamy w naszej parafii nowego Organistę P. Łukasza Kowalskiego w Mogielnicy. Wszelkie ustalenia dotyczące muzycznej posługi na uroczystościach ślubnych czy żałobnych prosimy uzgadniać z P. Łukaszem.
  3.  W środę Msza święta z nowenną do M.B.N. Pomocy o 18.00. Po nowennie spotkanie dla panów chórzystów. Zapraszamy wszystkich, którzy śpiewali w chórze i utalentowanych muzycznie panów, aby poszerzyć skład chóru. Chór poprowadzi P. Organista Łukasz Kowalski z pomocą ks. Proboszcza.
  4. Składka z ostatniej niedzieli na cele prowadzonych inwestycji w parafii wyniosła 9.093 zł. Niech dobry Bóg wynagradza hojność serc. W czwartek będziemy wzmacniać strop w domu parafialnym. Według projektu konstruktora zaistniała konieczność wzmocnienia stropu na całej powierzchni domu na parterze sześcioma belkami metalowymi przed położeniem wylewek. Zatem prosimy sześciu panów z rejonu P. Jaksana i Skiby o pomoc w wykuwaniu miejsc na wzmocnienia stropu. Konieczne będą wiertarki udarowe i przecinaki. Prace rozpoczniemy w czwartek o godz. 9.00.
  5. W sobotę wspominany wielkich duchów niebieskich – Archaniołów Bożych: Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich zelatorów róż różańcowych – Sióstr i Braci.
  6. Intencje Mszalne i pogrzebowe wywieszone są na tablicy ogłoszeń za pierwszymi szklanymi drzwiami przy wychodzeniu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej i na facebook.
  7. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa Jana składka w następną niedzielę września przeznaczona będzie na remont ośrodka „Caritas” w Myczkowcach.