Ogłoszenia parafialne 23.06.2019

  23 czerwca 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 23.06.2019

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: KROK, CZARNIK, ZUCZEK, SZELIGA, DUDEK, CZECH, WRÓBEL, RAK.
 2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja po Mszy św. o 11.20. Codziennie procesja po Mszach św. wieczorem do czwartku. Dziękujemy rejonom za przygotowanie ołtarzy, dzieciom za sypanie kwiatów. W czwartek na zakończenie oktawy po Mszy św. uroczyste błogosławieństwo dzieci.
 3. Dziś nieszpory niedzielne o 16.00. Msza św. o 16.30
 4. Jutro uroczystość św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień urodzin i imienin naszego ks. Prałata Jana. Składamy czcigodnemu solenizantowi wyrazy szacunku i uznania dla Jego posługi. Życzymy dobrego zdrowia i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizantach.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę intronizacyjną Chrystusa Króla od 17.00. Adorację zakończymy procesją o 18.00. Po procesji Msza św. i uroczyste błogosławieństwo dzieci.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.30, 9.30, 15.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona na Bazylikę św. Piotra w Rzymie.
 8. Rozpoczęliśmy wakacje. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy o stroju skromnym zakrywającym ramiona i kolana przy wchodzeniu do kościoła. Kościół jest klimatyzowany dbajmy o zamykanie drzwi w czasie trwania nabożeństw.
 9. Organizujemy wyjazd do Medjugorie na tygodniowe rekolekcje w terminie
  8-15 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na afiszach lub w zakrystii.
 10. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Rzeszowie przyznał nam dotację na termomodernizację domu rekolekcyjnego. Dotacja wynosi 73.000 zł. Możemy ją otrzymać po wykonaniu następujących inwestycji: wymiana drzwi i okien, kotłów grzewczych, założenie instalacji fotowoltaicznej. Całość inwestycji obliczona jest na ponad 170 tys. złotych. Aby skorzystać z przyznanej dotacji inwestycję musimy zamknąć do końca października br. Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o pomoc w tej poważnej inwestycji. Ofiary prosimy wpłacać w naszym Banku Spółdzielczym przy pomocy wystawionych z tyłu kościoła blankietów z dopiskiem „dom rekolekcyjny”. Za zrozumienie tej sprawy składam z góry serdeczne Bóg zapłać. Przypominam, że ofiary na ten cel możemy odliczać od podatku przy rocznym zeznaniu podatkowym.  Chciałbym by dom rekolekcyjny po gruntownym remoncie znów zaczął żyć formacją dzieci i młodzieży z parafii i diecezji. Za zrozumienie tej sprawy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.