ogłoszenia parafialne 24.05.2020

  24 maja 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 24.05.2020

 Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dziś majówka o 16.30. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna. Różaniec o 20.30.
  2. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie w kościele w ubiegłym tygodniu. Na jutro po majówce na godz. 19.00 proszę do sprzątania osoby z następujących rodzin: Szczepek, Żuczek, Rewera, Stopyra, Pasternak, Rzucidło, Hardyl.
  3. Bóg zapłać za zaangażowanie wielu osób w prace przy porządkach w parku, szczególnie wspólnocie modlitewnej za opiekę nad krzewami posadzonymi przy parkingu i za kościołem.
  4. Trwają prace remontowe w naszych budynkach parafialnych. Proszę panów z rejonów p. Raka i p. Warzochy aby pomogli nam wyciąć stary węglowy piec od kościoła w kotłowni i przekuć ścianę, by można było przygotować tam pomieszczenie na dekoracje kościelne oraz wybrać ziemię w piwnicy pod wylewkę. Proszę ich we wtorek od 8.00 rano. Potrzebne takie narzędzia jak młoty, diaksy, rydle.
  5. Grupa modlitewna - uwielbienia spotka się w kościele w środę po majówce, by przygotować sobotnie czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od majówki do Apelu Jasnogórskiego.
  7. W sobotę wigilia Zesłania Ducha Świętego. O godz. 10.00 w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. Możemy uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej oraz radiowej prowadzonej na falach Katolickiego Radia „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych kapłanów.
  8. Wieczorem w Wigilię Zielonych Świąt Msza św. z majówka o 18.30. Różaniec z apelem o 20.30. Po apelu zostaniemy na czuwanie do Mszy świętej o północy. Czuwanie poprowadzi ks. Kamil Bambrowicz, który w zeszyłym roku pełnił u nas praktykę diakonatu. W czasie czuwania schola naszej parafii „Cantorum” zaśpiewa akatyst o Duchu Świętym.
  9. Msze święte gregoriańskie za śp. Bogusława Lib, śp. Antoniego Pietruchy i śp. Józefa Rak odbędą się poza parafią w czerwcu. Rodziny zachęcam do uczestniczenia u nas codziennie w liturgii z przyjęciem w intencji tych zmarłych komunii świętej.