ogłoszenia parafialne 26.01.2020

25 stycznia 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,

• Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.
  1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary
    w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Siorek, Bartusik, Surówka, Nisztuk, Sikora, Motyl, Kalandyk.
  2. Dziękuję pracującym wolontariuszom przy domu rekolekcyjnym w tym tygodniu. Szczególnie elektrykom za sprawny biały montaż i paniom sprzątającym po remoncie. Bóg zapłać.
  3. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.45.
  4. Chór ćwiczy repertuar wielkopostny i wielkanocny. Zapraszamy chętnych uzdolnionych panów do włączenia się we wspólny śpiew. Spotkania w środę po nowennie w sali kominkowej – dolnej części plebanii.
  5. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w czwartek na Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. katecheza i ćwiczenie ceremonii. W najbliższy piątek i sobotę mają swoje rekolekcje w naszym domu rekolekcyjnym. Rozpoczęcie w piątek o 9.00 zakończenie w sobotę o 18.00. Na nocleg wracają do domu.
  6. Oaza ma spotkanie w piątek o 17.30 próba śpiewu. Po Mszy św. spotkania w grupach.
  7. W I sobotę udamy się do chorych od 8.30. Wieczorem po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z wieczorem uwielbienia Najświętszego Sakramentu do 21.00.
  8. W przyszłą niedzielę święto ofiarowania Jezusa w świątyni. Poświęcenie gromnic w czasie każdej Mszy świętej. Zachęcamy do przyniesienia świec zaopatrzonych w osłonkę od wylania wosku. Jest to dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne w diecezji.
  9. Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
  10. Od nowego roku wzrosła cena czasopism „Niedziela” i „Gościa Niedzielny” na 6 zł za numer.
  11. Po wizycie duszpasterskiej okazało się, że wiele osób nie wie o możliwości zatrudnienia za siebie osób do sprzątania kościoła. Kontakt do osób, które chętnie podejmą się posługi sprzątania za osoby starsze lub mające przeszkody można uzyskać u P. Kościelnego w zakrystii.
  12. Pielgrzymi do Ziemi Świętej będą mieć spotkanie organizacyjne w niedzielę 9.02 o godz. 15.00. Celem spotkania będzie uzyskanie potrzebnych informacji dot. pielgrzymki, uzupełnienie danych, podpisanie umowy z biurem i wpłata pozostałych kosztów.
  13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Elżbieta Żuczek l. 63, śp. Edwarda Hadały l. 83, śp. Stanisławy Wróbel l. 78. Rodzinom składamy wyrazy współczucia prosząc o pociechę płynącą z wiary w życie wieczne. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Pocieszycielko strapionych módl się za nami.