ogłoszenia parafialne 26.01.2020

  25 stycznia 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

 • Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.
 1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary
  w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Siorek, Bartusik, Surówka, Nisztuk, Sikora, Motyl, Kalandyk.
 2. Dziękuję pracującym wolontariuszom przy domu rekolekcyjnym w tym tygodniu. Szczególnie elektrykom za sprawny biały montaż i paniom sprzątającym po remoncie. Bóg zapłać.
 3. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.45.
 4. Chór ćwiczy repertuar wielkopostny i wielkanocny. Zapraszamy chętnych uzdolnionych panów do włączenia się we wspólny śpiew. Spotkania w środę po nowennie w sali kominkowej – dolnej części plebanii.
 5. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w czwartek na Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. katecheza i ćwiczenie ceremonii. W najbliższy piątek i sobotę mają swoje rekolekcje w naszym domu rekolekcyjnym. Rozpoczęcie w piątek o 9.00 zakończenie w sobotę o 18.00. Na nocleg wracają do domu.
 6. Oaza ma spotkanie w piątek o 17.30 próba śpiewu. Po Mszy św. spotkania w grupach.
 7. W I sobotę udamy się do chorych od 8.30. Wieczorem po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z wieczorem uwielbienia Najświętszego Sakramentu do 21.00.
 8. W przyszłą niedzielę święto ofiarowania Jezusa w świątyni. Poświęcenie gromnic w czasie każdej Mszy świętej. Zachęcamy do przyniesienia świec zaopatrzonych w osłonkę od wylania wosku. Jest to dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne w diecezji.
 9. Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
 10. Od nowego roku wzrosła cena czasopism „Niedziela” i „Gościa Niedzielny” na 6 zł za numer.
 11. Po wizycie duszpasterskiej okazało się, że wiele osób nie wie o możliwości zatrudnienia za siebie osób do sprzątania kościoła. Kontakt do osób, które chętnie podejmą się posługi sprzątania za osoby starsze lub mające przeszkody można uzyskać u P. Kościelnego w zakrystii.
 12. Pielgrzymi do Ziemi Świętej będą mieć spotkanie organizacyjne w niedzielę 9.02 o godz. 15.00. Celem spotkania będzie uzyskanie potrzebnych informacji dot. pielgrzymki, uzupełnienie danych, podpisanie umowy z biurem i wpłata pozostałych kosztów.
 13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Elżbieta Żuczek l. 63, śp. Edwarda Hadały l. 83, śp. Stanisławy Wróbel l. 78. Rodzinom składamy wyrazy współczucia prosząc o pociechę płynącą z wiary w życie wieczne. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Pocieszycielko strapionych módl się za nami.