ogłoszenia parafialne 26.04.2020

  25 kwietnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 26.04.2020

Niedziela biblijna

 1. Dziękuję za wycinkę i przycięcie drzew oraz sprzątanie w parku Matki Bożej i w kościele. Na jutro o 18.00 proszę do sprzątania kościoła osoby z następujących rodzin: Lasota, Nazimek, Kawa, Przepióra, Fąfara, Jajo, Jajo.
 2. Choć wciąż mamy dyspensę od obowiązku udziału w Mszach świętych niedzielnych w kościele, to jednak czując pragnienie serca (przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych) nie zwalniajmy się z poczucia tego duchowego obowiązku. Wychodząc na zakupy czy na spacer odwiedzajmy kościół. Do Boga należy nasze życie i od Niego zależy nasz los. Codziennie dziękujmy za zachowanie naszych rodzin i parafii od epidemii. Kościół będzie otwarty na oścież w ciągu dnia aż do Apelu.
 3. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne. Trwa remont Izdebki Matki Bożej i wymiana nagłośnienia w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomimo trudnego czasu okazują hojność serca.
 4. Msze święte w tygodniu odprawiane są o 7.00 rano i wieczorna przed różańcem o 20.00.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00
 6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. od 19.00. Od piątku rozpoczynamy majówki. Litania loretańska odśpiewana będzie przed Mszą świętą o 19.30. Msze święte rozpoczynać się będą bezpośrednio po litanii. Po Mszy świętej różaniec i Apel.
 7. W I soboty do odwołania nie będziemy odwiedzać chorych z komunią świętą.
 8. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zostaje przeniesiona na najbliższą sobotę 2 maja ze względu na IV niedzielę wielkanocną . Msze święte w sobotę do południa o 7.30, 9.30, 11.20. Wieczorem majówka o 19.30 z Mszą świętą i różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Jest to święto Narodowe. Pamiętajmy o wywieszeniu naszej flagi.
 9. W następną niedzielę rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych do służby Bożej. Jest to niedziela Dobrego Pasterza. Msze święte o 7.30, 9.30, 11.20, 16.30 i majówka o 20.00 z modlitwą różańcową zakończoną apelem.
 10. Uroczystość I Komunii świętej zostaje przeniesiona na 23 sierpnia. Jest możliwość zorganizowania uroczystości komunijnej w małej grupie lub indywidualnie w czerwcu. Ks. Biskup sugeruje, by było to w okresie oktawy Bożego Ciała. Chętnych proszę o zgłoszenia drogą mailową.
 11. Odeszła do wieczności śp. Zofia Rogowska l. 81. Polecajmy jej duszę Bogu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.