Ogłoszenia parafialne 26 niedziela zwykła – 30.09.2018

  29 września 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła– 30.09.2018 r.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: KWASEK, CZYŻ, CHMIEL, CZUDEC, RYKAŁA, OTCHMAN, ŻYŁA, NALEPA.
 2. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa dzisiejsza składka przeznaczona będzie na Ośrodek „Caritas” w Myczkowcach. Zebrane ofiary przekażemy na konto Caritas naszej diecezji.
 3. Dziękujmy Panom Rejonowym: P. Skibie i P. Jaksanowi za zorganizowanie pracowników do wzmocnienia stropu na plebanii. Prace były wykonywane w czwartek i w piątek w wielką ofiarnością i zaangażowaniem. Niech Wasz trud pracy społecznej Bóg obficie wynagrodzi.
 4. Jutro Msza św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Zapraszamy szczególnie dzieci do codziennego udziału. Maryja umiłowała dzieci i to właśnie im przekazała największe orędzia zbawcze w objawieniach różańcowych. Na nabożeństwa dzieci przynoszą intencje modlitewne podpisane imieniem i nazwiskiem. Składają je w koszyku z tyłu kościoła, przynosząc w czasie Mszy św. w darach ofiarnych do ołtarza. Na końcu Mszy św. kapłan wylosuje jedną karteczkę zapraszając dziecko do odebrana upominku. Intencja ta zostanie dołączona do nabożeństwa różańcowego.
 5. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Nowennie próba chóru. Dziękujemy chórzystom za obecność i obowiązkowość na ostatnim spotkaniu.
 6. W I czwartek miesiąca Msza św. i różaniec z dziećmi klas III i ich Rodzicami. Po Mszy św. poświęcenie i rozdanie różańca oraz nabożeństwo różańcowe prowadzane przez dzieci I komunijne.
 7. Jak co roku Towarzystwo im. św. Brata Alberta będzie u nas zbierać płody rolne na rzecz kuchni dla ubogich w Rzeszowie. Zbieranie rozpocznie się 4.10. (czwartek) we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Odbiór płodów rolnych rozpocznie się od godz. 9.00 rano od Ronda na Górze w kierunku Radzielówki. Worki wystawiamy przy drodze. W razie konieczności obiór może być również z domu po zgłoszeniu telefonicznym (665019273 Mariusz Zacios).
 8. W I piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. rano o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną od 17.00.
 9. W I sobotę rozpoczynamy obchód uroczystości odpustowej św. Franciszka. Msza Święta z kazaniem dla chorych i starszych o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w domach rozpoczniemy od godz. 9.00. Wieczorem okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Msza św. o 18.00 a po niej różaniec dróżkach radosnych.
 10. W niedzielę Msze Święte, jak w każdą niedzielę, czyli o 730, 930, 1120, 1630. Po porannej Mszy Świętej różaniec na dróżkach (część chwalebna). Kazanie odpustowe wygłosi i uroczystej sumie będzie przewodniczył ks. Infułat Wiesław Szurek.
 11. W związku z odpustem trzeba uporządkować Park Matki Bożej. Proszę Panów i Panie z rejonów P. Roga i P. Szczepka w czwartek od 16.00 i w piątek w miarę potrzeby do odczyszczenia kapliczek i uporządkowania parku.
 12. Po spotkaniu zelatorów róż okazało się, że są róże wybrakowane w liczbę braci i sióstr. Istnieje więc konieczność redukcji róż lub odmłodzenia bractw. Zapisy do róży w zakrystii lub bezpośrednio u zelatów. Zobowiązanie to tylko jeden dziesiątek różańca dziennie. Zachęcamy zwłaszcza młodych ojców i matki do włączenia się w dzieło żywego różańca.
 13. Wiele osób starszych skarży się na trudności w odczytaniu intencji z gabloty lub z Internetu. Wobec tego na dzisiejszą niedzielę wydrukowaliśmy intencje na kartkach. Położone są na stoliku przy gazetach. Jeśli ktoś ma trudności, by zapoznać się z ich treścią przez Internet lub z gabloty prosimy zabierać teksty do domu.
 14. Z tyłu przy wyjściu z kościoła pojawiła się figura św. Antoniego. Pod figurą i obok na stoliku znajdują się czasopisma i materiały religijne. Zachęcamy do nabywania, lektury i korzystania z modlitewników. Są tam też wydrukowane nasze parafialne przekazy bankowe na „cele kultu religijnego” konieczne do rocznego podatkowego rozliczenia.
 15. Na ścianie w prezbiterium pojawiła się figura św. Franciszka, patrona naszej parafii. Jest zamocowana na stałe. Trwamy w nowennie przed uroczystością odpustową.
 16. W izdebce znajduje się Złota Księga na wpisywanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Intencje nowennowe od dziś proszę wpisywać do tej księgi. W czasie nowenny z niej będziemy odczytywać zapisane intencje. Pozostaną one zachowane na zawsze w archiwum parafii.