ogłoszenia parafialne 27.10.2019

  26 października 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019 r.

 1. Tydzień temu odbyło się liczenie wiernych w naszej parafii. Uczestniczyło w Mszach świętych w sumie 1454 osoby. Komunię świętą przyjęło 484 osoby. Zakończyliśmy termomodernizację domu rekolekcyjnego, obecnie trwa tam remont łazienek i toalet. Kwesta przy cmentarzu w tym roku przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z remontem domu rekolekcyjnego.
 2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.30. Po nim Msza św.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem proszę parafian z następujących rodzin: Rogowski, Buda, Hadała, Wróbel, Wróbel, Wróbel, Deręgowski.
 4. Pomimo zmiany czasu na zimowy pozostajemy z Mszą św. wieczorną w tygodniu o godz. 18.00.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.45.
 6. Próba chóru w środę po nowennie.
 7. Plansze wypełnione naklejkami dzieci oddają w środę przed Mszą świętą. Powinny być podpisane z tyłu i złożone na półce przy gazetach.
 8. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Oddane dzień wcześniej plansze z załączoną nagrodą dzieci otrzymają po Mszy świętej.
 9. Ponieważ Uroczystość Wszystkich Świętych wypada w I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty wcześniej. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą lub w czwartek od 17.00.
 10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Różaniec poprowadzi grupa intronizacyjna.
 11. Spotkanie Rady Parafialnej we czwartek po Mszy świętej
 12. W Piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte do południa jak w zwykłe niedziele 7.30, 9.30 i 11.20. Msza Święta z procesją na cmentarz o godz. 1400.
 13. W I sobotę Dzień Zaduszny. Msze Święte w następujących godzinach:

- w kaplicy na cmentarzu o 630,

- w kościele o 700, 15.00, 1800.

Wypominki za zmarłych. Kartki wypominkowe są wystawione przy gazetach. Składamy je w kopertach w zakrystii u p. kościelnego.  Od Dnia Zadusznego po Mszy św. wieczornej będziemy codziennie modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach.

Odpusty. W listopadzie mamy przywilej pozyskiwania odpustów za pobożne nawiedzenie cmentarza. Od 1-8 listopada odpust zupełny w pozostałe dni cząstkowy. Warunki są następujące: stan łaski uświęcającej i przyjęcie komunii świętej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawiedzenie cmentarza i modlitwa „Ojcze nasz”, „wierzę” i w intencjach Ojca świętego.

 1. W I sobotę Msza św. w intencji chorych odwiedzanych w domach o godz. 7.00. Od 8.30 odwiedzimy naszych chorych. Wieczorem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z nabożeństwem fatimskim o 18.00, następnie wieczór uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 21.00
 2. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.