ogłoszenia parafialne 28.06.2020

  27 czerwca 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

13 Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

 

 1. Katechezy przedślubne zaczynają się dziś 28 czerwca o godz. 10.30 w sali kominkowej domu parafialnego.
 2. Dziś I Komunia święta dla dzieci SZ.P. nr 2 odbędzie się w czasie Mszy świętej o 11.20. Postarajmy się wybrać inną godzinę Mszy, aby umożliwić spokojny udział w uroczystości dzieciom i ich rodzinnym gościom. Dzieci rozpoczynają swój biały tydzień.
 3. Jutro uroczystość świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Dla nas będzie to dzień szczególnie uroczysty z powodu wizytacji kanonicznej parafii przez następcę apostołów ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Msze święte jutro o 7.30, 9.30, 15.00 i 18.00
  z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 4. Wizytacja kanoniczna naszej parafii rozpocznie się jutro rano o 9.15 uroczystym powitaniem ks. Biskupa. Msza święta z udziałem grup duszpasterskich i rady o 15.00. Po Mszy świętej prezentacja grup przez przedstawicieli ze złożeniem na ręce ks. Biskupa sprawozdań z działalności. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30 do Mszy świętej wieczornej.
 5. Wyrażamy wdzięczność za generalne sprzątanie kościoła, wystrój
  i złożony dar ołtarza przez Rodziców dzieci I komunijnych. W tym tygodniu na wtorek wieczorem i sobotę rano proszę osoby
  z następujących rodzin: Hłanda, Zych, Buszta, Czudec, Bijoś, Bijoś, Król.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek cały dzień-od 7.30 do 18.00.
 7. W I piątek okazja do spowiedzi rano od 6.30 i wieczorem od 17.00.
 8. W I sobotę udamy się do chorych od 8.30. Nabożeństwo I soboty
  i wieczór uwielbienia po Mszy świętej do 21.00. Jeśli będzie ładna pogoda to udamy się z procesja różańcową na dróżki radosne.
 9. W niedzielę 5 lipca odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze święte o 7.30, suma o 11.00 przy ołtarzu polowym (jeśli pozwolą warunki pogodowe) i wieczorna o 16.30. Odpust poprowadzi Salezjanin ks. Damian Okrój.
 10. Dziękujemy Ks. Tomkowi za roczną praktykę przed święceniami i gratulujemy mu nominacji na wikariusza parafii
  w Brzezinach. Dziękujemy także ks. Filipowi za posługę. Ks. Filip już od czwartku rozpoczął urlop na poratowanie zdrowia. Odchodzącym księżom życzymy opieki Matki Bożej nieustającej Pomocy. Do naszej parafii zostali zamianowani: ks. Józef Płoch
  i ks. Rafał Głowacki. Rozpoczną posługę od 22 sierpnia. Ks. Biskup przydzielił nam księży studentów KUL-u na zastępstwo wakacyjne. Od jutra posługę będzie pełnił ks. Krzysztof Wilczkiewicz a od połowy lipca do 2 sierpnia ks. Nikodem Rybczyk.
 11. Biskup Ordynariusz obejmuje swoją modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powodzie i klęski żywiołowe i ogłasza zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom powodzi i gradobicia.
  W przyszłą niedzielę 5 lipca po Mszach świętych będzie można ofiarą do puszek wesprzeć poszkodowanych. Ofiary zostaną przelane na konto Caritas Diecezji.
 12. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji.