Ogłoszenia parafialne 28.10.2018

  27 października 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018 r.

 1. Tydzień temu odbyło się liczenie wiernych w naszej parafii. Uczestniczyło w Mszach świętych w sumie 1381 osób. Komunię świętą przyjęło 477 osób. Składka inwestycyjna wyniosła 8.200 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Pojawiają się także wpłaty przekazem bankowym na konto. Jest możliwość odliczenia od podatku tych ofiar na cele kultu religijnego. Wydrukowane przekazy z podanym naszym kontem bankowym znajdują się z tyłu na stoliku przy gazetach.
 2. Obecnie trwa wymiana instalacji elektrycznej, grzewczej i wodnej. Dziękujemy naszym elektrykom: Eugieniuszowi Stopyra, Marianowi Kawie, Januszowi Dziedzic za ofiarną pracę wykonaną w tym tygodniu i zapraszamy na piątek i sobotę elektryków, którzy chcieli by coś dobrego zrobić dla Matki Bożej. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.
 3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.30. Po nim Msza św.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem proszę parafian z następujących rodzin: Gołaś, Gołaś, Bać, Król, Król, Wróbel, Rajment, Dudek.
 5. Pomimo zmiany czasu na zimowy pozostajemy z Mszą św. wieczorną w tygodniu o godz. 18.00
 6. We środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy szczególnie dzieciom za prowadzenie nabożeństw. Po Nowennie próba chóru. Serdecznie zapraszamy utalentowanych muzycznie panów do włączenia się do chóru.
 7. Ponieważ zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z daru sakramentu pokuty wcześniej przed I piątkiem miesiąca. Pół godziny przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi.
 8. W I czwartek wyjątkowo nie będzie spotkania dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej ani adoracji Najświętszego Sakramentu ponieważ wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte do południa jak w zwykłe niedziele. Msza Święta z procesją na cmentarz o godz. 1400.
 9. W tym roku przy naszym cmentarzu będą zbierać kwestę artyści przygotowujący „Pasję”, aby promować nasze Misterium na niedzielę palmową. W ten sposób mamy okazję dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła, jakie dokonuje się w naszej parafii.

 

 1. W I piątek Dzień Zaduszny. Msze Święte w następujących godzinach:

- w kaplicy na cmentarzu o 630,

- w kościele o 700, 930, 1500, 1800.

Od Dnia Zadusznego będziemy codziennie modlić się po Mszy wieczornej koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wypominkowe są wystawione pod figurą św. Antoniego. Po wpisaniu nazwisk i imion zmarłych prosimy przynosić je do zakrystii.

 1. W listopadzie mamy przywilej pozyskiwania odpustów za pobożne nawiedzenie cmentarza. Od 1-8 listopada odpust zupełny w pozostałe dni cząstkowy. Warunki są następujące: stan łaski uświęcającej i przyjęcie komunii świętej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawiedzenie cmentarza i modlitwa „Ojcze nasz”, „wierzę” i w intencjach Ojca świętego.
 2. W I sobotę Msza św. w intencji chorych odwiedzanych w domach o godz. 7.00. Od 8.30 odwiedzimy naszych chorych z darem Komunii świętej. Wieczorem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z nabożeństwem fatimskim o 18.00, następnie wieczór uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 21.00
 3. Intencje Mszalne przyjmowane są po każdej Mszy św. w zakrystii. Kartki informacyjne o intencjach na nowy tydzień wyłożone są na oparciu tylnych ławek.

Msze św. gregoriańskie za śp. Helenę Stopyra będą odprawiane w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie w grudniu przez ks. Tomasza Rusyna. A w każdą niedzielę grudnia w naszym kościele o godz. 9.30. Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Worek odprawiane będą na Ukrainie przez ks. Piotra Główkę w Gwardijskiem (diec. Kamieniecko – Podolska) od 1-30 grudnia.

 1. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników w cenie 20 zł.
 2. Ogłoszenie Sołtysa: IV rata podatku i VI rata opłaty śmieciowej odbierana będzie 8-15 listopada.
 3. Po Mszy św. zapraszamy małe dzieci do indywidualnego błogosławieństwa przy stopniach ołtarza.