Ogłoszenia parafialne 29.11.2020

  28 listopada 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Adwentu
29.11.2020 r.

 

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent - nowy rok liturgiczny. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie do przeżywania liturgii Mszy świętej. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku przy gazetach. Po Mszy świętej będzie losowanie serduszka z upominkiem dla jednego dziecka. Dziś po każdej Mszy świętej dzieci mogą odbierać plansze a codziennie naklejki. Dzieci, które wypełnią całą planszę otrzymają nagrody na zakończenie rorat. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
 2. Pod gazetami na półce są wyłożone torby Miłosierdzia. Zachęcamy, aby je napełnić produktami potrzebnymi do przygotowania świąt i złożyć w Izdebce Matki Bożej przed świętami. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Rałowski, Jaksan, Jaworek, Podchajny, Stuligłowa, Piwowar, Piwowar.
 4. W I czwartek adoracja całodzienna od Mszy świętej rannej do wieczornej.
 5. Dzieci przygotowujące się do I komunii otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej w I czwartek na Mszy świętej wieczornej.
 6. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami.
 7. W I sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30. Prosimy by chorych, do których nie możemy pojechać zgłosić w zakrystii.
 8. Po Mszy świętej wieczornej w I sobotę nabożeństwo fatimskie i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00
 9. Wigilijne świece są do nabycia: mała 5 zł duża 12 zł. Wyłożone są na półce pod gazetami. Ofiary prosimy składać do skarbony Caritas przy figurze św. Antoniego.
 10. Opłatki na stół wigilijny dziś pobłogosławione można będzie odebrać od rejonowych w najbliższą sobotę 5 grudnia. Dotychczas rejonowi przynosili opłatki do naszych domów. W tym roku ze względów sanitarnych prosimy o odbieranie opłatków w domu u swojego rejonowego. Posługę Rejonowego na „kamieniołomie” za Pana Józefa Warzochę przejmuje Pan Piotr Ciekliński. Panu Józefowi składamy Bóg zapłać za wieloletnią posługę.  Tradycją naszej parafii przy okazji odbierania opłatków jest składanie ofiary na ogrzewanie, oświetlenie i ubezpieczenie kościoła oraz zaplanowane inwestycje. Wszystkim, którzy rozumieją potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kieś. Polecajmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.