ogłoszenia parafialne 3.05.2020

  02 maja 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 3.05.2020

Niedziela Dobrego Pasterza

  1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych do służby Bożej. Dziękujemy Bogu za powołanych z naszej parafii. Majówka po Mszy świętej wieczornej o 16.30. Po majówce Pan Jezus zostanie na ołtarzu do prywatnej adoracji aż do modlitwy różańcowej o 20.30. Zachęcam do odwiedzania Go w niedzielny majowy wieczór, aby nie był sam.
  2. Dziękuję za prace przy sadzeniu krzewów przy kościele i drzew w Parku Matki Bożej panom z rejonów P. Skiby i P. Jaksana i wyznaczonym osobom za sprzątanie w kościele. Na jutro po majówce o 19.00 proszę do sprzątania osoby z następujących rodzin: Rykała, Kalandyk, Nośko, Cygan, Wiącek, Tobiasz, Szura.
  3. Jutro wspominamy św. Floriana patrona Straży Pożarnej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Strażakach. Są zawsze w gotowości do pomocy w naszych potrzebach. Serdecznie im dziękujemy i życzymy błogosławieństwa w pełnieniu zadań.
  4. We wtorek wspominamy św. Filipa – jest to dzień imienin naszego ks. Filipa. Niech św. Patron wspomaga w wiernej posłudze.
  5. Codziennie dziękujmy za zachowanie naszych rodzin i parafii od epidemii wspólną modlitwą różańcową w kościele o 20.30. Kościół będzie otwarty na oścież w ciągu dnia aż do Apelu.
  6. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne. Trwa remont Izdebki Matki Bożej i w tym tygodniu zostanie założone nagłośnienie w parku Matki Bożej, byśmy przy pięknej pogodzie częściej mogli przeżywać Mszę świętą na zewnątrz świątyni. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomimo trudnego czasu okazują hojność serca przesyłając ofiary na nasze konto.
  7. Do wybrania w ziemi kanałów na przewody głośnikowe po parku Matki Bożej proszę panów w rejonu p. Roga i p. Trznadla na jutro od 8.00 rano.
  8. Msze święte w tygodniu odprawiane są o 7.00 rano i wieczorna z majówką o 18.00.
  9. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień od Mszy świętej rannej do Apelu Jasnogórskiego.
  10. Uroczystość I Komunii świętej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przeniesiona została na 28 czerwca o godz. 14.00.