Ogłoszenia parafialne 30.06.2019

  29 czerwca 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 30.06.2019

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: KAMYK, KOWAL, ŻOŁDAK, BURY, WILK, KACZMAREK, DYLOWSKI.
 2. Na czas wakacji nie będzie wspólnych nieszporów niedzielnych. Adoracja w I czwartki miesiąca będzie prowadzona godzinę przed Mszą św. od 17.00 przez grupę intronizacyjną. W czasie Mszy św. w tygodniu nie będzie homilii.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W I piątek okazja do spowiedzi rano o 6.30 i wieczorem od 17.00.
 5. W piątek rozpoczniemy obchody naszego odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poprowadzi nas w te dni w posłudze kapłańskiej ksiądz prymicjant Kamil Bambrowicz. Msza św. z kazaniem w piątek o 18.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa w parku Matki Bożej zakończona na polach w miejscu misteryjnej Golgoty.
 6. W I sobotę Msza św. dla starszych i chorych o 7.00. Od 8.30 odwiedziny chorych w domach. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.00. Po Mszy św. różaniec na dróżkach radosnych z Najświętszym Sakramentem.
 7. W sobotę przychodzi do nas XXXIX Przemyska Piesza Pielgrzymka o godz. 18.30 z hasłem : „Gość w dom, Bóg w dom”. Mam nadzieję, że tak jak w poprzednie lata okażemy gościnność w naszych domach.
 8. W niedzielę Msza św. z udziałem pielgrzymów i rozesłaniem w dalszą drogę o 7.30. Nie będzie Mszy św. o 9.30. Suma odpustowa o 11.00 przy ołtarzu polowym. Wieczorna o 16.30 w kościele.
 9. Organizujemy wyjazd do Medjugorie na tygodniowe rekolekcje w terminie 8-15 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na afiszach lub w zakrystii. Spotkanie przed pielgrzymką w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.
 10. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Rzeszowie przyznał nam dotację na termomodernizację domu rekolekcyjnego. Dotacja wynosi 73.000 zł. Możemy ją otrzymać po wykonaniu następujących inwestycji: wymiana drzwi i okien, kotłów grzewczych, założenie instalacji fotowoltaicznej. Całość inwestycji obliczona jest na ponad 170 tys. złotych. Aby skorzystać z przyznanej dotacji inwestycję musimy zamknąć do końca października br. Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o pomoc w tej poważnej inwestycji. Ofiary możemy składać w kopertach na tacę z dopiskiem dom rekolekcyjny lub wpłacać w naszym Banku Spółdzielczym przy pomocy wystawionych z tyłu kościoła blankietów. Przypominam, że ofiary na ten cel możemy odliczać od podatku przy rocznym zeznaniu podatkowym.   Chciałbym by dom rekolekcyjny po gruntownym remoncie znów zaczął żyć formacją dzieci i młodzieży z parafii i diecezji. Za zrozumienie tej sprawy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.