Ogłoszenia parafialne 4.11.2018

  03 listopada 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela zwykła – 4.11.2018 r.

 

 1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: LENIK, POKUSA, CHROMIK, KOGUTEK, WILK, CIEŚLA, CHMIEL, STACHOWICZ.
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Dla nowych członów róż w zakrystii są do odebrania książeczki z tajemnicami. Po redukcji róż w najbliższym czasie zostaną przydzieleni do poszczególnych róży.
 3. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 4. Przez listopad po każdej wieczornej Mszy św. modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach w koronce do Miłosierdzia Bożego. Dotarło do nas 30 kartek wypominkowych. Czyżbyśmy nie cenili sobie modlitwy wstawienniczej całej wspólnoty wiernych? Każdy nosi w pamięci swoich ukochanych zmarłych. I to jest zrozumiałe. Ale czymś bardzo istotnym jest zaproszenie ludzi zgromadzonych w kościele do pamięci o nich w modlitwie. Polecam by z każdego domu naszej parafii zostali wypisani bliscy zmarli i złożeni w koszyku pamięci przy ołtarzu. Wielką moc ma modlitwa wspólna Kościoła. Przy zakrystii pojawił się znicz pamięci i kosz z wypominkami. Z ofiar złożonych z racji wypominek odprawimy Msze św. w intencji tych dusz w czasie Mszy nowennowych w środy listopada .
 5. W środę po nowennie próba chóru.
 6. W czwartek po Mszy św. na dużej Sali domu rekolekcyjnego spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej oraz rejonowych.
 7. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego odbędzie się na parkingu przy domu rekolekcyjnym 7 listopada tj. w najbliższą środę o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu i ulotkach położonych na tylnych ławkach.
 8. W sobotę Oaza organizuje dla dzieci „bal wszystkich świętych”. Dzieci i młodzież ubierają się w strój ulubionego świętego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Następnie wspólna zabawa w dużej sali domu rekolekcyjnego.
 9. W niedzielę 100 rocznica Odzyskania Niepodległości. Prosimy o udekorowanie naszych domów flagą narodową. Zapraszamy do uroczystego świętowania wieczoru patriotycznego na Mszy św. wieczornej o 16.30. Proszę o obecność strażaków, pocztów sztandarowych. Po Mszy św. wieczornica patriotyczna ze wspólnym śpiewem pieśni legionowych.
 10. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę i na spotkanie charyzmatyczne ze „Wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa” w hali „Arena” w Częstochowie 24 listopada w sobotę. Wyjazd autokaru o 24.00 z parkingu przy kościele. Koszt 85 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
 11. W tym tygodniu został odwołany do wieczności śp. Jan Chromik. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wiecznie spoczywanie.