Ogłoszenia parafialne 5.04.2020

  04 kwietnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa – 5.04.2020

 1. Dziś przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Tradycyjnie poświęcamy palmy. Palma jest w tradycji Kościoła symbolem zwycięstwa. Niech w naszych sercach dokona się zwycięstwo łaski nad grzechem.
 2. Gorzkie żale w kazaniem pasyjnym o 16.30. Wieczorem nie będzie już Mszy św. po nabożeństwie.
 3. Misterium Męki Pańskiej – (premiera edycji 2019) zostanie wyemitowane na naszym kanale youtobe dziś o 18.30. Zachęcam byśmy w tym czasie zasiedli do odbiorników internetowych i połączyli się w przeżywaniu tego wydarzenia.
 4. Różaniec o 20.30.
 5. Do wielkiej soboty obowiązuje przepis prawny dopuszczający do udziału w ceremoniach liturgicznych do 5 osób. Ks. Biskup w komunikacie polecił by ceremonie Triduum odprawić bez udziału ludu, bez straży przy Bożym Grobie, bez uroczystego poświęcenia pokarmów na wielkanocny stół, bez poświęcenia ognia i wody. Od Niedzieli Wielkanocnej może więc uczestniczyć w każdej Mszy świętej do 50 osób. Jeśli nie wyjdzie obostrzenie przepisów w najbliższych dniach to mogą wchodzić do kościoła na Liturgie osoby o dobrej odporności zdrowotnej zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i prawa rządowego. Osoby starsze i dzieci oraz osoby schorowane prosimy o bezwzględne pozostawanie w domach i łączność duchową z nami przez odbiorniki Internetowe.
 6. Triduum Paschalne transmitowane na żywo z naszego kościoła:

- w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00 z adoracją Jezusa w Ciemnicy do 21.00. O godz. 20.30 wspólny różaniec.

- w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 15.00, Liturgia Męki Pańskiej o 18.00 ze złożeniem Jezusa do grobu. Po liturgii bezpośrednio gorzkie żale 3 części i różaniec.

-w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 18.00 z adoracją Jezusa Zmartwychwstałego do 21.00. Różaniec o 20.30. Film godny polecenia po Wigilii Paschalnej na TVP 1 o 21.20: „Niebo istnieje naprawdę”

-w Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o 6.00 transmitowana na żywo. Procesja Rezurekcyjna przejazdem przez terytorium parafii z błogosławieństwem Wielkanocnym. Na sygnał syreny strażackiej możemy wyjść przed dom lub podjechać samochodem z rodziną do drogi głównej, by przyjąć błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Można podjechać samochodem też na kościelny parking, by towarzyszyć Jezusowi w procesji. Trasa będzie przebiegać następująco:  Wyjazd na górny Niechobrz do ronda, przejazd pod Krzyż Jubileuszowy z błogosławieństwem na cztery strony świata, powrót w stronę wsi drogą przez Kąty  do remizy dolnym gościńcem, wjazd na łąki i powrót do Remizy, przejazd przez wieś na Radzielówkę, dojazd do granicy parafii za Awee-Med. zawrócenie za mostem przed Racławówką, powrót do Pańskiej Drogi. Zawrócenie na granicy parafii i powrót przez górny gościec w stronę parku Matki Bożej przejazd do starego ośrodka zdrowia i drogą główną dojazd do remizy, zawrócenie i powrót do kościoła. Słysząc sygnał syreny uwielbiajmy śpiewem wielkanocnej pieśni w naszych rodzinach przychodzącego do nas Zmartwychwstałego Pana. Nie możemy tłumnie zgromadzić się  w kościele to Jezus przyjedzie by pobłogosławić nasze domy i zagrody. Po powrocie do kościoła  Msza święta ok 7.30. Może w niej wziąć udział do 50 osób. Następne Msze święte według porządku niedzielnego 9.30 i 11.20. Nie będzie Mszy świętej o 16.30. Kościół będzie otwarty przez cały dzień by odwiedzić Jezusa przy pustym grobie. Różaniec o 20.30.

 1. Pokarmy na wielkanocny stół błogosławimy w swoich rodzinach przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego według zaleceń ks. Biskupa. Rytuał z modlitwą błogosławieństwa dostępny jest na naszej stronie internetowej a także wystawiony w kościele przy gazetach. Modlitwę błogosławieństwa powinien poprowadzić Ojciec Rodziny.
 2. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM
  POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
  Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
  Wszyscy odpowiadają:
  Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

  Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego. 1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

  Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
  Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest
  bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
  Albo:
  Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
  Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
  Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy
  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego
  potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość,
  a to wszystko będzie wam dodane”.Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:
  Módlmy się.
  Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu
  ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać
  będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako
  biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
  Wszyscy: Amen.
  Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
  Uczniowie poznali Pana. Alleluja.
  Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
  Módlmy się:
  Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam
  pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył
  nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go
  udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.
  Wszyscy: Amen.