Ogłoszenia parafialne 5.07.2020

  02 lipca 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

14 Niedziela Zwykła 5.07.2020 r.

 

  1. Bóg zapłać ks. Damianowi Okrój za posługę Słowa i Sakramentów w czasie naszych uroczystości odpustowych.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po Mszy świętej 7.30. Dziękuję Różom za opiekę nad czystością w parku Matki Bożej. Róży św. Floriana za koszenie w ubiegłym miesiącu. W tym miesiącu proszę o koszenie trawy panów z róży bł. Czesława.
  3. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu na jutro wieczorem i sobotę rano proszę osoby z następujących rodzin: Hardyl, Tryczyński, Półchłopek, Dziedzic, Kucharzyk, Pieniążek, Siara, Kalandyk.
  4. Pielgrzymka Przemyska na Jasną Górę w tym roku idzie w ograniczonym składzie pielgrzymów. Dyrekcja przekazuje serdeczne pozdrowienia parafianom. W naszym domu rekolekcyjnym noclegi zapewnimy ekipie posługującej pielgrzymom. Za względu na rygor sanitarny w tym roku pielgrzymi nie będą korzystać z noclegów po domach.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00
  6. Składka do puszek na pomoc ofiarom powodzi dziś po każdej Mszy świętej. Ofiary zostaną przelane na konto Caritas Diecezji. Lokalny Ośrodek Kultury w Niechobrzu ogłasza zbiórkę środków czystości dla powodzian. Dary można składać w budynku kultury przy rondzie w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00 – 17.00 i w Mogielnicy w budynku na stadionie w tych samych dniach w godz. 17.00-20.00.
  7. Na imieniny Matki Bożej udało się odnowić jej Izdebkę i ułożyć Cenne wota w gabloty. Dwie gabloty są puste. Jest tam miejsce na biżuterię, którą możemy jeszcze ofiarować z miłości dla Matki Bożej. Wota możemy składać w zakrystii. Dobrze byłoby przy tej okazji złożyć na kartce opis za jaką łaskę składamy cenną biżuterię, byśmy mogli to uwiecznić w księgę łask.