Ogłoszenia parafialne 8.09.2019

  07 września 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.09.2019

 

 1. Ogłoszenie Sołtysa: III rata podatku i V rata opłaty śmieciowej odbierane będą od poniedziałku 9.09 do soboty 14.09. szczegóły na afiszach.
 2. Zebranie wiejskie odbędzie się w dniu 17.09 – w następny wtorek w domu kultury na Krzyżówce o 19.00. Program zebrania na afiszach.
 3. Ogłoszenie medyczne: NZOZ Nowa Rehabilitacja z Krakowa zaprasza na BEZPŁATNE szkolenie prozdrowotne, które odbędzie się we wtorek 24. września w Szkole Podstawowej w Zgłobniu o godzinie 8:00. Szczegóły na temat szkolenia oraz TELEFONICZNYCH ZAPISÓW dostępne są na tablicy ogłoszeń. W ramach tego projektu będzie także możliwość skorzystania z bezpłatnych indywidualnych konsultacji różnych lekarzy specjalistów oraz dietetyka, które odbędą się w październiku i listopadzie w Domu Rekolekcyjnym w Niechobrzu.
 4. (7.30) Dziś zmiana tajemnic dla kobiet i poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy św.
 5. Jesteśmy wdzięczni za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Migut, Chromik, Figiel, Poźniak, Gargaś, Czaja, Warzocha.
 6. Próba chóru w środę po nowennie.
 7. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o 16.45.
 8. Pielgrzymka Saletyńska do Dębowca dojdzie do nas w najbliższy czwartek 12 września o 11.00. Proszę Panie z rejonu P. Jaksana o przygotowanie posiłku dla pielgrzymów.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
 10. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek. O 17.30 przygotowanie liturgii i po Mszy św. spotkania w grupach.
 11. „Polska pod Krzyżem”. Święto Podwyższenia Krzyża się tego w sobotę. W czasie wielkiej bitwy o krzyż, a w nim o wartości dla naszej Ojczyzny. W wielu miejscach naszej Ojczyzny i diecezji wierni zgromadzą się na adoracje Krzyża. W naszym dekanacie taka adoracja odbędzie się pod krzyżem milenijnym na górnym Niechobrzu w sobotę 14 września o godz. 19.30. Zabierzmy ze sobą krzyże. Zakończymy nasza modlitwę apelem o 21.00.
 12. Najbliższa niedziela jest niedzielą środków społecznego przekazu. Składka do puszek po Mszy św. przeznaczona będzie na nasze diecezjalne „Radio VIA”.
 13. Trwają prace nad termomodernizacją domu rekolekcyjnego. Założone są już panele fotowoltaiczne od strony południowej, trwa wymiana okien, czeka nas w najbliższych dniach wymiana pieców grzewczych i docieplenie budynku. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za wsparcie tej poważnej inwestycji. Przekazy bankowe są wyłożone z tyłu przy gazetach, gdyby ktoś jeszcze nie włączył się w to nasze wspólne dzieło. Ofiary przekazane przelewem na ten cel możemy odliczyć od podatku.
 14. Przypominam, że można nas oglądać on-line w czasie trwania Mszy św. i nabożeństw wpisując w youtobe „parafia Niechobrz” – transmisja na żywo.
 15. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 21-28.03.2020 (od soboty do soboty). Koszt 2990 zł od osoby. Wpłata zaliczki do końca września 1000 zł. Obsługuje nas biuro „Misja Travel”. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i na naszych stronach internetowych.
 16. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci.