Ogłoszenia parafialne 9.03.2019

  09 marca 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu 9.03.2019 r.

1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla panów. Panie ustawiają się w dwóch rzędach na środku kościoła za swoimi Zelatorkami kolejno według numerów róż do indywidualnego błogosławieństwa. Na początku wzywamy orędownictwa świętego patrona.
2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: STULIGŁOWA, BĘBEN, KRÓL, WARZOCHA, ŻUCZEK, SIEWIERSKI, CIEŚLICKI, SOWA.
3. Dziękuję Panom za pracę przy czyszczeniu elewacji kościoła. Bóg zapłać.
4. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla parafii i szkół. Będą trwać od dziś do środy. Prowadzi je Ks. Dr Jan Kulig - proboszcz z Woli Zgłobieńskiej. Msze św. z nauką ogólną na dziś w czasie każdej Mszy św. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16.00. Po Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży. Msze św. z nauką ogólną codziennie o 7.00 i 18.00. Nauki stanowe dla małżonków i rodziców razem po Mszach św. w poniedziałek i wtorek, dla młodzieży wieczornice modlitewne w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu a we wtorek adoracja Krzyża z nałożeniem krzyży kandydatom do bierzmowania o godz. 21.00 (w godzinie apelu). Dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 mają swoje rekolekcje w poniedziałek i wtorek w szkole na górze, dzieci z dołu w kościele i domu rekolekcyjnym. Rekolekcje ich zaczynają się codziennie od godz. 9.00. W środę spowiedź i zakończenie rekolekcji. Dla dzieci spowiedź od 9.00. Msza św. szkolna o 10.00. Spowiedź dla parafii od 15.00 z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończenie rekolekcji Mszą św. o 18.00. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotach i na stronie parafii a także na fb.
5. Próby dla aktorów do Misterium Męki Pańskiej odbywają się w każdą niedzielę o 13.30 w dużej Sali domu rekolekcyjnego.
6. Grupa „Dziewczęcej Służby Maryi” ma spotkania w środy o godz. 17.00.
7. W czwartek adoracja Najświętszego od 17.00
8. W Piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. rannej, o 15.00 z obrzędem Komunii świętej, o 18.00 i po Mszy św. wieczornej (o 19.15) dla dzieci i młodzieży.
9. Rekolekcje pogłębiające życie duchowe dla młodzieży przed bierzmowaniem od piątku do niedzieli (najbliższy weekend) w naszym domu rekolekcyjnym. Są jeszcze wolne miejsca.
10. Zmarła Maria Makowska z domu Lelek l. 89. Mieszkała w Rzeszowie. Ze względu na pochodzenie pogrzeb będzie u nas w czwartek o godz. 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.