Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 2.12.2023 r.

02 grudnia 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

I Niedziela Adwentu
2.12.2023 r.

1. Dziś po rannej Mszy błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Panów Rejonowych prosimy o odebranie opłatków dla swoich rejonów. Ofiary składane z racji przyjęcia opłatków są przeznaczone na ogrzewanie, oświetlenie i ubezpieczenie budynków parafialnych.
  2. Dziś rozpoczynamy Adwent - nowy rok liturgiczny.  Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie do przeżywania liturgii Mszy Świętej. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku przy gazetach. Po Mszy Świętej będzie losowanie serduszka z upominkiem dla jednego dziecka.
    W poniedziałek dzieci otrzymają plansze, a od wtorku codziennie naklejki. Dzieci, które wypełnią całą planszę otrzymają nagrody na zakończenie rorat. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
  3. Pod gazetami na półce są wyłożone torby Miłosierdzia. Zachęcamy, aby je napełnić produktami potrzebnymi do przygotowania świąt i złożyć w Izdebce Matki Bożej przed świętami. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Rojek, Pieniążek, Jasion, Dziedzic, Stochla, Wróbel, Tomczyk, Zając, Buda, Szalwa
  5. W I czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej porannej do Mszy Świętej wieczornej.
  6. Dzieci przygotowujące się do I komunii otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej w czwartek na Mszy Świętej wieczornej.
  7. Grupa modlitewna „Krąg Biblijny” ma spotkanie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej o 19.00.
  8. Szkolne Koło Caritas będzie zbierać kwestę na biedne Kościoły na Wschodzie częstując nas świątecznymi pierniczkami w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Część tej kwesty przeznaczymy na działalność Szkolonego Koła Caritas przy Szkole nr 1 w Niechobrzu.
  9. Wigilijne świece są do nabycia: mała 10 zł, duża 20 zł wyłożone są na stoliku pod figurą Świętego Józefa, przy wejściu do zakrystii. Ofiary prosimy składać do skarbony Caritas znajdującej się przy świecach.
  10. (9.30 i 11.30) Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa po zakończeniu Mszy Świętej.