Ogłoszenia parafialne – I niedziela Adwentu– 29 listopad 2015 r.

  30 listopada 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Rozpoczynamy Adwent, a z nim nowy rok duszpasterski w Polsce, pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Jego celem jest odnowienie świadomości naszego chrztu, który włączył nas w Chrystusa i obdarzył nowym życiem.

2. Jutro Świętego Andrzeja Apostoła – Odpust w Zgłobniu. Suma o godzinie 11:00. Tamtejszy ks. Proboszcz zaprasza.

3. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, zaś na jutro prosimy parafian z następujących rodzin: Kamyk Teresa, Noga, Gajdek, Wolan, Iskrzycki, Drążek.

4. Panów rejonowych zapraszamy we środę po Nowennie na krótkie spotkanie, oraz odebranie opłatków i listu od duszpasterzy. W trakcie roznoszenia opłatków Panowie rejonowi przyjmują ofiary przeznaczone na ogrzewanie kościoła, ubezpieczenie i inwestycje. Ofiara ta nie jest zapłatą za opłatki, bo każdy je otrzyma. Jeżeli dla jakiejś rodziny nawet skromna ofiara byłaby uszczerbkiem w budżecie domowym, to prosimy jej nie dawać. Panowie rejonowi znają sytuację i to uwzględnią.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiadamy rano przed Mszą Świętą i godzinę przed wieczorną. Można wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę kapłani udadzą się od godziny 8:30 do chorych. Będzie to dla nich spowiedź przed świętami. Prosimy zgłaszać tych, którzy nie korzystają z pierwszych sobót, a są za słabi, by przyjść do kościoła na spowiedź adwentową. Wieczorem przed Mszą Świętą różaniec w duchu
fatimskim o godzinie 16:30.

6. Do adoracji na Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny prosimy róże męskie:
Poniedziałek – róża Świętego Krzysztofa;
Wtorek – róża Świętego Judy Tadeusza;
Środa – róża Świętego Józefa;
Czwartek – róża Błogosławionego Czesława;
Piątek – róża Świętego Krzyża;
Sobota – róża Świętego Michała Archanioła;
Niedziela – róża Świętego Floriana.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

8. II niedziela Adwentu jest Dniem modlitw za Kościół na Wschodzie, który także chcemy wspierać materialnie.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 11:20 przyjdzie do dzieci Święty Mikołaj. Rodzice spróbują mu pomóc. Dziewczęta ze Służby Maryjnej przygotowały program na jego powitanie.

10. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza 07 grudnia na Dzień Skupienia w parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie. Swój udział prosimy zgłosić u zelatorki do 30 listopada.