Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu – 9 marca 2014 r.

08 marca 2014       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7:30) Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Wróbel

- Rzepka

- Wałach

- Łoza

- Murias

3. We wtorek kolejna katecheza audiowizualna u OO Bernardynów w Rzeszowie zatytułowana „Skazani na siebie”. Prowadzą ją Małgorzata i Tomasz Terlikowscy. Początek o godz. 19.10.

4. U nas we wtorek po mszy św. wieczornej rozważania biblijne pt. „Historia pewnej miłości” (i tak będzie przez cały Wielki Post). Można ze sobą wziąć Pismo Święte i notatnik. Ks. Patryk zaprasza.

5. Kończy się przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który przyjmą uczniowie kl. III gimnazjum we czwartek przed Niedzielą Palmową w Zgłobniu.

6. Caritas rzeszowska rozprowadza skarbonki wielkopostne, zachęcając by każda rodzina sobie je wzięła. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu dzieci. Rozprowadzane są także świece paschalne w ramach akcji ogólnopolskiej „Światło kanonizacji J.P. II na stole polskiej rodziny” i jak zwykle baranki wielkanocne.

7. W piątek rozpoczną się rekolekcje zamknięte dla osób, które cierpią z powodu choroby alkoholowej kogoś z rodziny. Początek o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw i pomocy dla Kościoła misyjnego. Z tej racji będzie można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.

9. Ponawiamy zachętę do wyjazdu na kanonizację J XXIII i J.P. II.

10. Do adoracji Najświętszego Sakramentu na Gorzkich Żalach w przyszłą niedzielę prosimy różę męską św. Brata Alberta.

11. Polscy Księża Biskupi proszą wiernych Kościoła Katolickiego o modlitwę i post w intencji pokojowego i sprawiedliwego rozwiązania konfliktu na Ukrainie, aby prawa Boże i ludzkie nie były zagrożone.

12. Intencje mszalne.