Ogłoszenia parafialne – I TYDZIEŃ ADWENTU – 3.12.2017 r.

  02 grudnia 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – I TYDZIEŃ ADWENTU – 3.12.2017 r.

 

 1. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Za tydzień dla kobiet.
 2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu,
  a na jutro po Mszy Świętej wieczornej prosimy parafian z następujących rodzin: WIERCIOCH, CZAJA, WARZOCHA, DULIŃSKA, GARGAŚ.
 3. 3. We środę po Nowennie zapraszamy Panów Rejonowych po odebranie opłatków i listów od duszpasterzy celom przekazania wszystkim rodzinom. W trakcie ich roznoszenia Panowie rejonowi przyjmują dobrowolne ofiary przeznaczone na ogrzewanie kościoła, ubezpieczenie budynków parafialnych i inwestycje. Ofiara ta nie jest zapłatą za opłatki, bo każda rodzina je otrzyma. Jeśli dla jakieś rodziny byłoby to uszczerbkiem w domowym budżecie  prosimy jej nie dawać. Panowie rejonowi nie są poborcami podatkowymi, ani sekwesterami, znają sytuację materialną i to uwzględnią. W miejsce zmarłego
  p. Stanisława Dryi prosimy o podjęcie funkcji rejonowego przez p. Jacka Rak.
 4. We środę po Nowennie przychodzi św. Mikołaj do dzieci. Rodzice mogą go wspomóc.
 5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
 6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto obowiązkowe. Msze Święte o 7.00, 9.30, 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej dzieci I Komunijne otrzymają medaliki Niepokalanej. Zapraszamy dzieci z rodzicami. W Boguchwale w tym dniu odpust parafialny, na który zaprasza tamtejszy ks. Proboszcz.
 7. W sobotę I Diecezjalny Kongres Trzeźwości. O godz. 9.00 Msza Święta w kościele na Słocinie, której przewodniczy ks. bp Tadeusz Bronakowski. Od 10.30 do 14.30 wykłady i debata panelowa w Seminarium Duchownym obok kościoła. Wstęp wolny. Zachęcamy do udziału.
 8. W niedzielę w naszym kościele odbędzie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu Grupy z Brzezin, którzy sami są autorami tekstów i muzyki utworów wykonywanych podczas występu. Rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej o 17.15. Zachęcamy do udziału młodzież, dorosłych, całe rodziny.
 9. Do adoracji na Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP prosimy Róże męskie: Pn – św. Krzyż, Wt – św. Brata Alberta, Śr – św. Józefa, Czw – MB Królowej Polski.
 10. Od jutra zapraszamy dzieci wraz ze starszymi na Msze Święte Roratnie z lampionami. W nawiązaniu do przeżywanego roku św. Józefa dzieci będą otrzymywać plansze i obrazki po każdych roratach oraz losować figurę św. Józefa z Dzieciątkiem na gościnę do domu.