Ogłoszenia parafialne – II niedziela Adwentu– 06 grudzień 2015 r.

06 grudnia 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. (7:00) Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Za tydzień dla kobiet.

2. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, prosimy na jutro parafian z następujących rodzin:

Kieś,

Janda,

Ziobro,

Jamuła,

Warzocha.

3. We wtorek w „Taborze” katecheza audiowizualna o godzinie 19:00. Szczegóły na afiszu.

4. Także we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nie jest to Święto obowiązkowe, zachęcamy jednak do udziału we Mszach Świętych. Będą one o 07:00, 09:30 i 18:00.
Na Mszy Świętej wieczornej dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki, zatem zapraszamy je razem z Rodzicami. Na tej samej Mszy Świętej będzie miało miejsce przyjęcie dziewczynek do Służby Maryjnej pierwszego stopnia.

5. 08 grudnia, czyli także we wtorek, Ojciec Święty Franciszek rozpocznie w Bazylice Świętego Piotra Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, natomiast w katedrze rzeszowskiej wspomniane rozpoczęcie odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 16:30. O 17:30 nastąpi otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza Święta. Ksiądz Biskup zaprasza reprezentantów z każdej parafii.

6. W Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny odpust w Boguchwale. Tamtejszy ks. Proboszcz zaprasza.

7. Chrzest dzieci odbędzie się w naszej parafii w Niedzielę Świętej Rodziny, która wypada następnego dnia po wspomnieniu Świętego Szczepana.

8. W zakrystii można nabyć kalendarz dla rolników.

9. Obok zakrystii znajdują się świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którym zajmuje się CARITAS.

10. Do adoracji na Nowennie w poniedziałek prosimy męską różę Matki Bożej Królowej Polski.

11. Mamy nowych błogosławionych Polaków – misjonarzy męczenników. Wczoraj odbyła się w Peru beatyfikacja o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o . Michała Tomaszka, którzy w 1991 r. zginęli za wiarę z rąk komunistów. Wpatrujmy się w naszych bohaterów i naśladujmy ich.

12. W przyszłą niedzielę kolejna rocznica śmierci ks. Józefa Muchy, naszego proboszcza. Jest to również rocznica ogłoszenia stanu wojennego.

13. Już dzisiaj ogłaszamy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 17 grudnia, we czwartek po następnej niedzieli.

14. Ministranci zbierają ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.