Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 10.12.2023 r.

  09 grudnia 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu
10.12.2023 r.

 

 1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.
 2. Dziś po każdej Mszy świętej Szkolne Koło Caritas będzie zbierać kwestę na biedne Kościoły na Wschodzie częstując nas świątecznymi pierniczkami. Część tej kwesty przeznaczymy na działalność Szkolonego Koła Caritas przy Szkole nr 1 w Niechobrzu.  U młodzieży można nabyć wigilijne świece: mała 10 zł, duża 20 zł. Dochód przeznaczony jest kolonie dla dzieci z Ukrainy i rodzin uboższych diecezji.
 3. Zapraszamy na Roraty o godz. 18.00. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku na stoliku za ławkami. Po Mszy Świętej losujemy serduszka trójki dzieci, które zabierają z kościoła poświęconą figurkę Niepokalanej na adwentowy wieczór modlitwy do swoich domów. Częstując się drobnym upominkiem. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
 4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Kalandyk, Slipko, Ruszel, Owsiak, Jabłoński, Madziar, Nycz, Piekło, Wróbel, Guzik.
 5. W środę 13 grudnia wypada 32 rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Muchy. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin (dawne Suche Dni). Robiąc zakupy na święta pamiętajmy o ubogich. Produkty potrzebne do przygotowania wigilii możemy przynosić do Izdebki Matki Bożej. W tygodniu przed świętami trafią one do najbardziej potrzebujących parafian.
 7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. Grupa modlitewna „Krąg Biblijny” ma spotkanie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej o 19.00.
 9. W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
 10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Oszczędzamy na wymianę posadzki w naszym kościele i zaplanowaną termomodernizację.
 11. Rejonowych i Panów z rady gospodarczej prosimy na spotkanie we wtorek 12 grudnia po Mszy świętej wieczornej w dużej sali domu rekolekcyjnego. Spotkanie dotyczy zatwierdzenia wymiany posadzki i decyzji dotyczących zmian termomodernizacyjnych w kościele. Na fb parafii został umieszczony na zdjęciach wzór posadzki granitowej jaka została zaprojektowana do naszego kościoła. Prosimy o opinie.
 12. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. młodzież z Oazy będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele formacyjne młodzieży.
 13. (9.30 i 11.30) Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa po zakończeniu Mszy Świętej.