Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu; 25.02.2024 r.

  24 lutego 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

         Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu; 25.02.2024 r.  

 

 1. Ogłoszenie społeczne: Spotkanie z P. Burmistrzem i jego komitetem wyborczym odbędzie się odbędzie się w Domu Kultury przy rondzie w czwartek 29.02.2024 o godz. 19.00.
 2. Gminna Droga Krzyżowa pod Krzyż Milenijny wyjdzie w najbliższy piątek 1 marca po Mszy świętej wieczornej.
 3. Dziś niedziela Ad Gentes – dzień solidarności z misjonarzami. Składka do puszek po Mszach świętych na wsparcie misjonarzy.
 4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Drążek, Kieś, Janda, Janda, Żarów, Solecki, Ziobro, Jamuła, Warzocha, Długosz.
 5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30. Kazania pasyjne głosi ks. Robert
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
 7. Spotkanie dzieci I komunijnych w czasie Mszy w czwartek. Po Mszy św. próba ceremonii.
 8. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami. Noc adoracji z I piątku na I sobotę od 21.00 do 7.00 w kaplicy domu rekolekcyjnego. Wejście przez drzwi obok wejścia do kancelarii. Drzwi oznaczone zapalonym światłem. Jeśli nie możemy w ciągu dnia znaleźć czasu dla Jezusa w I czwartek to mamy do dyspozycji całą noc w I piątek. Znajdźmy dla Jezusa jedną godzinę być czuwać z Nim.
 9. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium najbliższy piątek po Mszy Świętej porannej o godz. 15.00, o godz. 17.30 o 19.00 gminna pod Krzyż Milenijny i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
 10. W I sobotę księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od 8.30.
 11. Wieczór uwielbienia z adoracją krzyża z udziałem Górali z Ochotnicy Górnej, którzy przyjadą z nowym wyrzeźbionym krzyżem do naszego parku w I sobotę. Wieczór rozpoczniemy uroczystym wniesieniem Krzyża na Mszę o 18.00. Po Mszy świętej różaniec i poświęcenie Krzyża. Następnie adoracja krzyża od 19.30 do apelu. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla braci różańcowych po rannej Mszy św.
 13. Ruszyło przygotowanie do 7 edycji Misterium Męki Pańskiej. Potrzebni są jeszcze artyści do obstawienia niektórych ról w Misterium. Próby odbywają się w niedziele wielkiego postu w parku Matki Bożej o 14.15. Zachęcamy do czynnego zaangażowania się w to wielkie dzieło. Edycja wystawiona będzie w niedzielę palmową o 18.00.
 14. Prosimy parafian rejonu P. Budy i P. Rogowskiego o uporządkowanie parku w sobotę od godz. 9.00. Prosimy także panów strażaków o wyczyszczenie rynien na budynkach parafialnych. Bóg zapłać za wysiłek i ofiarowany czas dla parafii.