Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017 r.

  29 kwietnia 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017 r.

 

 1. (930) Zapowiedzi.
 2. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła w minionym tygodniu. Na wtorek wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: HAUSNER, BUDA, BIJOŚ, SIOREK, SKIBA.
 3. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Weź i czytaj”. Jest to Pierwszy Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego w Polsce. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski –
  ks. abp Stanisław Gądecki zaprasza nas do czytania w dniu dzisiejszym fragmentów Listu
  św. Pawła Apostoła do Galatów. Chcielibyśmy, aby przeczytać cały ten list w naszej parafii, wobec tego prosimy chętnych do wzięcia sobie z koszyczka za ławkami małej karteczki z wyznaczonym tekstem tego Listu. (rozdział i wiersze), a w domu odnaleźć wyznaczony tekst.
 4. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udziału w nich. Róże kobiet prosimy do adoracji wg numerów róż odpowiadających kolejnym dniom miesiąca. Dzieci i młodzież wg ustalonego porządku, a więc:

Poniedziałek – klasy I – II

Wtorek – klasy III – IV

Środa – klasy V – VI

Czwartek – klasa I Gimnazjum

Piątek – klasy II i III Gimnazjum.

 1. Jutro przychodzi do naszego Sanktuarium XXXI Pielgrzymka Trzeźwościowa. Tym razem obok pieszych pielgrzymów w tradycyjnym stylu, przybędą biegacze, rowerzyści i uprawiający Nordic Walking. O godz. 1200 będzie Msza Święta, a po niej koncert w Parku Matki Bożej. Kilku Strażaków prosimy o kierowanie ruchem.
 2. We wtorek Dzień Flagi Narodowej. Wypada ją w tym dniu wywiesić na swoim domu.
 3. We środę Uroczystość MB Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Jest to równocześnie Dzień Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Woli Zgłobieńskiej odpust parafialny, na który zaprasza tamtejszy ks. Proboszcz.
 4. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie majowym. Spowiedzi I Piątkowe przed Mszą Świętą Każdego dnia, a w piątek wieczorem godzinę przed jej rozpoczęciem. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę od 830. Wieczorem różaniec w duchu fatimskim połączony z krótkim nabożeństwem Słowa Bożego z racji Tygodnia Biblijnego.
 5. Medyczna Szkoła Policealna w Rzeszowie ogłasza nabór na kierunki medyczne. Szkoła dysponuje internatem i stołówką. Szczegóły na plakacie.