Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu; 3.03.2024 r.

02 marca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

III Niedziela Wielkiego Postu; 3.03.2024 r.

1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn
  2. Dziś I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Kazimierza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi między innymi ks. bp Kazimierz Górny, pierwszy biskup rzeszowski. Otoczmy solenizantów naszą modlitwą.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Adamczyk, Bać, Ferenc, Matuszewski, Jarosz, Rzepka, Pieniążek, Chmiel, Piecuch, Drozd.
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek miesiąca przez cały dzień.
  7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątek po Mszy Świętej porannej o godz. 15.00, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla sióstr różańcowych po rannej Mszy św.
  9. Przy zakrystii znajdują się baranki „Caritas” na stół wielkanocny. Można je nabyć w cenie 10 zł.
  10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. Do nabycia numer specjalny Gościa Niedzielnego w cenie 12 zł poświęcony tematowi celibatu.
  11. Ruszyło przygotowanie do 7 edycji Misterium Męki Pańskiej. Potrzebni są jeszcze artyści do obstawienia niektórych ról w Misterium. Próby odbywają się w niedziele wielkiego postu w parku Matki Bożej o 14.15. Zachęcamy do czynnego zaangażowania się w to wielkie dzieło. Edycja wystawiona będzie w niedzielę palmową o 18.00.
  12. Msze gregoriańskie za śp. Ludwika Stanowskiego rozpoczęły się w tym miesiącu w Węgorzewie w parafii Matki Bożej Fatimskiej.
  13. Dziękujemy Starzakom za wyczyszczenie rynien na kościele i budynkach parafialnych oraz osobom sprzątającym park z rejonów P. Budy i P. Rogowskiego. Bóg zapłać.
  14. Dziękujemy P. Wiesławowi Tomczykowi za pełnioną funkcję rejonowego. Nowym rejonowym na jego miejsce zostaje P. Robert Szałkiewicz. Dziękujemy mu za otwarte przyjęcie tej propozycji.
  15. (9.30, 11.30) Po błogosławieństwie ogólnym zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.
  16. Do wieczności odeszli śp. Maria Chromik l. 88 i Emil Nośko l. 93. Pogrzeb jego odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o godz. 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen